Brazilská hvězda Šachtaru míří do Manchesteru. Je pouze otázkou, zda za Guardiolou, nebo za Mourinhem

Aktuálně nejlepší ukrajinský tým Šachtar Doněck je mimo jiné vyhlášen i tím, že dlouhodobě pracuje s mnoha Brazilci. Jeden z nich ale Donbass Arenu za pár měsíců opustí.

Brazilská hvězda Šachtaru míří do Manchesteru. Je pouze otázkou, zda za Guardiolou, nebo za Mourinhem

Z mužstva, kterému v současnosti vládne portugalský trenér Paulo Fonseca, je na odchodu pětadvacetiletý středopolař Fred, jenž hraje ukrajinskou Premier League od léta 2013 a je majitelem dvou tamních primátů.

Jak informoval výkonný ředitel desetinásobného šampiona ukrajinské nejvyšší soutěže Sergej Palkin, jedna z hvězd Šachtaru si to namíří do Manchesteru. Zatím však není jasné, zda to bude na Etihad Stadium, nebo na Old Trafford.¨

Město, rozdělené na modrou a rudou stranu, se však zdá být jistotou. "Když to nebude Manchester City, tak to bude Manchester United. Je připravený hrát v nejlepších soutěžích světa," citoval slova Palkina portál eurofotbal.cz.

Klub, který byl založen v roce 1936, by mohl za rodáka z Belo Horizonte inkaovat až 60 milionů eur. Protože si bývalého borce brazilského celku Internacional kupoval za 15 milionů eur, záložníkova cena je nyní čtyřikrát dražší.

Od svého příchodu na Ukrajinu nastřílel čtyřnásobný reprezentant Kanárků za doněckého giganta celkem 14 soutěžních branek. Jeho přednosti jsou ale jiné, než střílení gólů.