Trpišovský: Sparta je teď pro nás trochu nečitelná, změna trenéra na její lavičce nám trošku přitížila

Trpišovský: Sparta je teď pro nás trochu nečitelná, změna trenéra na její lavičce nám trošku přitížila

Šéf Stocha, Hušbauera, Bořila, Součka a spol. Jindřich Trpišovský se po poslední slávistické výhře nad Sigmou nechal slyšet, že šlo o ofenzivně nejlepší výkon sešívaného souboru pod jeho vedením. Vršovickému mužstvu to podle jeho slov na stránkách aktualne.cz dodalo dobrou náladu, což není před nejslavnějším tuzemským derby, které tentokráte proběhne na konkurenční Letné, k zahození.

O tom, jak vnímá čím dál menší bodovou ztrátu na vedoucí Plzeň...

"Derby jedeme vyhrát hlavně pro sebe, to je první věc. Brali bychom to spíš jako odměnu pro nás za tvrdou práci, kterou odvádíme. A zároveň chceme udělat radost lidem, hrát co nejvíc dopředu, mít standardky, střely, prostě to, kvůli čemu lidi na fotbal chodí. Na ostatní se zatím nekoukáme. My jsme si vytkli dva cíle - úspěch v poháru a být jarními mistry. Za tím si půjdeme. Plzni se teď sice tři zápasy nepodařily, to se ale může stát každému.

O tom, jak prožívá poslední dny před premiérovém derby...

"Zatím v klidu. Samozřejmě vím o prestiži zápasu, je to historicky největší utkání v Česku. Těším se na ten duel, hodně se o něm mluví. Ale tím, že jsem ho nikdy osobně nezažil, je to pro mě taková neznámá. Samozřejmě, že na derby jsem chodil jako malý fanda, poté jako pozorovatel, takže cítím, jak důležitý to bude zápas. Se spánkem problém nemám, mám tolik práce, že by to asi ani nešlo. Doma mám navíc syna. Ale hlavou se mi honí myšlenky na ideální sestavu, protože nám vypadnou někteří hráči. Hodně přemýšlím o tom, jak navázat na předešlý výkon. Občas třeba něco čtu, a sám se chytím, že myšlenkami mířím směrem k derby. Doma už jsou ale zvyklí, že na mě mluví, a já prostě nevnímám."

O tom, co by mohlo na domácí Spartu platit...

"Co přesně to bude, to se uvidí přímo na hřišti. Změna trenéra na její lavičce nám trošku přitížila, protože nemáme moc materiálů na zkoumání. Ale viděli jsme první zápas pod novým koučem Hapalem a určité změny tam jsou patrné. Sestava i způsob hry. Sparta je pro nás teď trochu nečitelný soupeř. Ale vnímám, že se zlepšujeme, a doufám, že to prodáme i proti ní."

O tom, že by mohla Slavia díky výškové převaze těžit ze standardních situací...

"Může to být důležitý faktor. Máme hodně hráčů, kteří umí standardky kopat, například Pepa Hušbauer nebo Miroslav Stoch. Ještě je umí zahrávat Honza Sýkora, ale ten nebude pro derby k dispozici. I v předcházejících utkáních jsme měli dost možností ze standardek, takže je to jedna z věcí, na které se zaměříme."

O tom, jak to aktuálně vypadá se sešívanou marodkou...

"Dobré to není. Už teď víme, že s některými hráči nemůžeme v sobotu počítat, a místy jsou to pro nás důležití hráči. Navíc máme ještě další dva kluky, kteří hráli proti Olomouci, a ti jsou na hraně. Jedním z nich je Milan Škoda, jenž se zapojí do tréninku s mužstvem až ve čtvrtek. Doufejme."