Svědík si jarní jízdu užívá: Kluci moc dobře věděli, proč běhají a tvrdě trénují

Vysočina se zdála být po polovině soutěže jasným sestupujícím, jenže po prvních čtyřech jarních kolech je všechno jinak. Na jihlavské lavičce sedí trenér Martin Svědík a jeho svěřenci mají stoprocentní bodovou bilanci, které přidává na důležitosti i skutečnost, že přinesla skalpy Slavie i Plzně.

Svědík si jarní jízdu užívá:  Kluci moc dobře věděli, proč běhají a tvrdě trénují

Jak těžké bylo pro bývalého stratéga Pardubic, Boleslavi či Baníku usednout na lavičce posledního celku peletonu? "Spolupráce záležela na tom, jestli v klubu zůstane sportovní manažer Pepa Jinoch. Při mém rozhodování bylo taky důležité, že mi Jihlava nabídla dlouhodobější práci a vše potvrdila nejen slovy, ale i smlouvou. I kdyby třeba záchrana nakonec nedopadla, zřejmě bych tady pokračoval dál," uvedl na stránkách sport.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálně desátého týmu HET ligy.

Pěkný základ k jarním výkonům položila už náročná zimní příprava. "Je třeba zdůraznit, že naše hra je založená na tom, abychom byli výborně připravení fyzicky a silově, což nám na hřišti umožňuje neustálou aktivitu v útočné i obranné fázi. To jsme si od začátku jasně řekli a přizpůsobili tomu přípravu. Byla možná náročná, ale neběhali jsme jenom tak bez balónu. Kluci moc dobře věděli, proč běhají a tvrdě trénují," ozřejmil webem sport.cz citovaný šéf Vaculíka, Schumachera, Ikauniekse a spol.

Právě perspektivní lotyšský snajpr už má na kontě osm branek a kouč ho chválí za kvalitu v zakončení a výbornou finální fázi. Podle jeho slov je to vnímavý a pracovitý hráč, jehož progres může jít hodně nahoru. Ve velké pohodě ale nyní hrají i Zoubele, Fulnek nebo Urblík...

"Sebevědomí hraje nepochybně velkou roli. Výborný start do jara je na jednu stranu složitý v tom, že musíte hráče držet při zemi. Po výhrách se na nás pochopitelně strhla mediální pozornost, na kterou hráči nejsou zvyklí. Na druhou stranu sebevědomí k herní pohodě patří. Na Dukle to bylo vidět. V něm byl největší rozdíl mezi oběma týmy. Euforii ale krotím. Začátek nám vyšel super, ale když se podívám na tabulku a bodové odstupy, tak nás čeká ještě daleká cesta. Pořád jsme v pásmu sestupu a jsou před námi strašně těžké zápasy," uzavřel třiačtyřicetiletý Svědík, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.