Rána pro Tottenham, Son Heung-min bude pravděpodobně muset na vojnu

Tottenhamu se začíná rozpadat hvězdný tým. Kolem Harryho Kanea krouží Real Madrid, o Dele Alliho má zájem snad celá Premier League. Spurs nyní navíc řeší poměrně kuriózní potenciální ztrátu. Chybět totiž může 21 měsíců elitní křídelník Son Heung-min, jemuž udělují korejské zákony povinnost účastnit se jednadvacetiměsíční vojenské služby, do které by měl nastoupit před dovršením osmadvacátého roku života. 

Rána pro Tottenham, Son Heung-min bude pravděpodobně muset na vojnu

V korejských zákonech sice existují speciální výjimky, při kterých občané nemusí splnit vojenský výcvik, o těchto výjimkách však rozhodují úředníci individuálně a je to pouze na jejich rozhodnutí. Son Heung-min společně se svým právníkem požádal o odklad vojenské služby již dvakrát, ale korejské úřady žádost pokaždé zamítly. Sonovi bude v létě šestadvacet a má tedy přibližně rok a čtvrt na zajištění odkladu vojenské služby. 

Sporadicky se k celé situaci staví i sám Tottenham, který se snaží problém řešit s korejskou ambasádou v Londýně. Deník Sun přišel s informací, že právě tento problém je důvodem, proč se pozastavila jednání o nové smlouvě mezi Son Heung-minem a Tottenhamem. Son Heung-min působí v Tottenhamu od roku 2015, kdy přišel za 30 milionů eur z německého Bayeru Leverkusen a nyní je považován za jednoho z nejlepších asijských hráčů vůbec.

Za Tottenham odehrál Son doposud 130 zápas, ve kterých vstřelil 47 gólů. Odmítnutí žádosti o odklad vojenské služby je ze strany korejských úřadů o to překvapivější, že Son je vzorným korejským reprezentantem a před devět časových pásem se vrací své vlasti "pomáhat" pravidelně. Za Jižní Koreu si Son připsal od roku 2010 přesně 61 startů, ve kterých vstřelil 20 gólů.