Klopp chce do Liverpoolu dalšího hráče z bundesligy, tentokrát už to tak lehké nebude

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se chystá na další posilování kádru. Do týmu má v létě přijít talentovaný německý útočním Timo Werner, jenž v současnosti působí v Lipsku. Podle deníku Independent má o Wernera zájem také Manchesteru United, ale favoritem na jeho získání je právě Livrpool, který je Wernerovo oblíbeným klubem.

Klopp chce do Liverpoolu dalšího hráče z bundesligy, tentokrát už to tak lehké nebude

Liverpoolu má navíc pomoci i fakt, že má německého trenéra, pro něhož bude snažší Wernera přesvědčit, než pro Mourinha. Přestupová částka se má vyvíjet podlde toho, jak Wernerovi vyjde letní mistrovství světa, na kterém by v dresu Německa neměl chybět. Dvaadvacetiletý Werner přišel do Lipska v létě 2016 za deset milionů eur ze Stuttgartu, jehož je odchovancem.

Kloppovi navíc hraje do karet, že má v rozpočtu ještě dostatečně velký prostor, neboť stále čerpá peníze z lednového přestupu Coutinha za 105 milionů liber do Barcelony. Werner začal navzdory svému talentu, který projevoval již od mládí, reprezentovat Německo až od roku 2017 a za naše západní sousedy si doposud připsal sedm gólů v deeti zápasech, do kterých zasáhl.

V létě loňského roku byl součástí německého týmu na konfederačním poháru, který Němci vyhráli. Na turnaji se navíc Werner stal nejlepším střelcem. Werner se navíc stal nejmladším hráčem bundesligy, který nasbíral sto startů v této soutěži. Ve Stuttgartu pak drží rekord pro nejmladšího střelce v soutěžním zápase.