Messi do Manchesteru City? Vedení anglického celku konečně promluvilo!

Messi do Manchesteru City? Vedení anglického celku konečně promluvilo!

Aktuálně nejlepší celek anglické Premier League má kromě nejvyšších ambicí či nejlepších trenérů zálusk také na nejlepší světové hráče. Jedním z nich je i Lionel Messi, jenž byl všemi médii prakticky od příchodu trenéra Guardioly do Manchesteru City spojován s přestupem na ostrovy. Jak se ale k této situaci staví samotné vedení klubu?

Spojení nejlepšího hráče s nejlepším trenérem současnosti je jednou z nejsledovanějších fotbalových pohádek, která bohužel jako ostatní povídky v tomto ohledu není založena na pravdivém základu. Ačkoliv Pep Guardiola s Lionelem Messim ve Španělsku společně působili a za tři roky vyhráli více trofejí, než je většina trenérů schopna vyhrát za celou kariéru, tak se toto opakované spojenectví již konat nebude. Tedy alespoň ne na britských ostrovech.

„Leo je skvělý hráč. Znám velmi dobře jak jeho, tak i celou jeho rodinu, a proto vím, že jsou všichni šťastní tam, kde jsou. Jejich domovem je Barcelona a v našem úmyslu rozhodně není na tomhle něco měnit,“ pravil sportovní ředitel Manchesteru City Ferran Soriano.  

„Samozřejmě když se podíváte kolem, asi byste jen těžko našli lepšího hráče, který by uměl hrát fotbal tak dobře, jako to umí právě Messi. Pro nás to může být těžké, protože takové hráče obdivujeme, ale pokusíme se najít jiný způsob, jakým získáme další hvězdy současného fotbalu,“ dodal.

Manchester City se rozhodně nebojí utrácet, a i když tyto částky zrovna netrhají rekordy anglické Premier League, jako tomu je třeba u městského rivala United, tak stále patří na první místo v počtu vynaložených peněz. A protože často platí slova, která nám říkají, že obhajoba titulu je mnohem těžší, než jej získat poprvé, Guardiola se přes léto určitě pokusí svůj tým opět oživit, k čemuž by měl mít k dispozici až 300 milionů liber.