Dortmund terčem kritiky: Trenér si připadal jako Robinson Crusoe

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

A tenhle znáte? Borussia Dortmund patří mezi deset nejlepších klubů v hodnocení evropských pohárů. Jako dobrý vtip to berou ti, kteří BVB nemusejí, jako špatný fanoušci žlutočerných. Statistika sice nelže, ale povídejte to na Westfálském stadionu po osmifinále Evropské ligy! 

Dortmund terčem kritiky: Trenér si připadal jako Robinson Crusoe

Dortmund nejprve prohrál doma se Salcburkem 1:2, aby pak v Rakousku remizoval 0:0. „Auf Wiedersehen,“ zazpívali německému týmu domácí fanoušci. S gustem, opovržením a především s posměchem.

Což to, prohrát se může, vypadnout taky, jako třeba v případě Plzně, která opustila evropskou scénu se ctí a uznáním. Ale nesmí se to tak odfláknout, jak to podle mnohých udělal právě Dortmund. „Rakouský trenér BVB Peter Stöger se u postranní čáry musel cítit jako Robinson Crusoe na ostrově, sám a bez jakékoliv pomoci,“ napsal ve svém komentáři Thomas Hennecke z Kickeru.

Nejvíce za uši po remízovém utkání, které nebylo k dívání, dostal mistr světa Mario Götze, který šel podobně jako Marco Reus o přestávce dolů. „Zápas se nám moc nepovedl,“ cedil pak přes zuby jeho spoluhráč André Schürrle, který se aspoň chlapsky postavil k odfláknutému zápasu.

Dortmund neprožívá šťastnou sezonu. Přitom ji začal báječnou sérií v bundeslize, kde okupoval přední příčky. Nedařilo se mu ale v Lize mistrů, kde nepřešel přes Real a Tottenham. Zůstala „jen“ Evropská liga a nevyřčený cíl ji vyhrát. Salcburk měl být jen mezistupněm. Proto vyřazení bolí a ještě víc způsob, jak k němu došlo. „Byl to smutný pohled na hrůzný a hanebný výkon,“ pokračoval Kicker v kritice. Dortmund tak zakončí sezonu bez trofeje, na titul v Německu nemá, z poháru už vypadl. Jedinou motivací je uspět v bundeslize a vybojovat účast v Lize mistrů. V nejbližších kolech se bude lámat chleba: BVB narazí na tyto týmy: Hannover, Bayern Mnichov, Stuttgart, Schalke a Leverkusen.

A hlavně: svými výkony si musí „odprosit“ fanoušky, kterých chodí na jejich domácí zápasy kolo co kolo na osmdesát tisíc.