Prošel Libercem, Žižkovem, Vyšehradem i sedmou anglickou ligou a teď je ve stejné soutěži s Vydrou a Kalasem!

Prošel Libercem, Žižkovem, Vyšehradem i sedmou anglickou ligou a teď je ve stejné soutěži s Vydrou a Kalasem!

Třiadvacetiletý obránce Tomáš Egert právě teď zažívá jednu z největších výzev kariéry. Svůj studijní pobyt ve Velké Británii totiž přetavil v angažmá v Championship, konkrétně v celku Burton Albion, který hraje domácí utkání na Pirelli Stadium po necelých 7 tisíc diváků.

Fotbalista, který prošel Viktorií Žižkov či Vyšehradem a jehož konto zdobí i jeden prvoligový start za Slovan Liberec, totiž začal před pár měsíci studovat na univerzitě v Derby a přes tréninky v tamním univerzitním mužstvu se dostal až do sedmé nejvyšší soutěže do týmu Mickleover Sports FC.

A protože vyčníval, trenér John McGrath ho doporučil právě účastníkovi druhé anglické nejvyšší soutěže, který mu nabídl kontrakt do konce právě probíhající sezony 2017/20185.

"John mi řekl, že na ně je Tomáš příliš dobrý, takže začal trénovat s námi. Vzhledem k zraněním, která nás v obraně trápí, jsme si řekli, že to zkusíme a dali jsme mu smlouvu do konce sezóny," citoval web sport.cz manažera Burtona Nigela Clougha, jehož svěřencům patří až třiadvacátá pozice a na příčku, která bude znamenat záchranu, ztrácí tři bodyd.

Egert by mohl v nových barvách debutovat již v sobotu 17. března na hřišti Wolverhamptonu, který celé soutěži vévodí. Pokud ještě nebude připraven, další utkání by mohl absolvovat po reprezentační přestávce a šlo by o duely v Cardiffu a doma s Middlesbrough.