Talent Stejskal: Všem, kdo říkali, že v Olympii chytat nebudu, chci ukázat, že na to mám

Talent Stejskal: Všem, kdo říkali, že v Olympii chytat nebudu, chci ukázat, že na to mám
ROZHOVOR

Jakmile se mu ozvali zástupci druholigové Olympie, dlouho neváhal a na nabídku kývl. Pro gólmana Jana Stejskala jde o krok vpřed, na podzim totiž působil v třetiligovém Převýšově, kde odchytal jen šest zápasů. „Přišel jsem do Olympie s tím, že se chci porvat o druhou ligu,“ říká reprezentant do jednadvaceti let se slavným brankářským jménem, který v pražském celku hostuje do konce sezony z mateřského Hradce Králové.

Jak se vlastně „upeklo“ vaše angažmá v Olympii?

Po skončení podzimní části jsme si sedli se svým manažerem Kamilem Řehákem a řekli si, co by pro mě bylo dobré. Koncem prosince mi manažer zavolal, že o mě má zájem Olympie, a zda bych měl zájem i já. Když jsem se dozvěděl, že mě Hradec bude chtít poslat někam na hostování, a asi by to bylo někam do ČFL, tak jsem druhou ligu bral všemi deseti. Už jsem nenastoupil ani do přípravy s Hradcem, pár dní jsem se připravoval osobně a od druhého týdne jsem naskočil do přípravy Olympie. Rozhodně je to pro mě obrovský krok vpřed!

Někoho vaše jméno v základní sestavě Olympie možná i překvapilo, protože v třetiligovém Převýšově jste neodchytal všechny podzimní zápasy a nebyl jedničkou týmu...

Do Převýšova jsem přišel v létě před sezonou po roční pauze kvůli zranění, takže jsem nevěděl, co můžu čekat. Začátek si myslím, nebyl špatný, pak se mi nepovedlo utkání s Vyšehradem a poté jsem se v tom moc babral. Navíc třetí liga se normálně hraje i při reprezentační přestávce, což také v počtu mých startů sehrálo roli. Ale s výkony celkově moc spokojený nejsem, měl jsem klukům více pomoct. Ale to už je minulost a teď se soustředím jen na přítomnost.

Měl jste od Olympie přislíbeno, že budete jedničkou?

Roli jedničky jsem rozhodně přislíbenou neměl. Ale věděl jsem, že je Souky (Lukáš Soukup) zraněný a že tam šance na chytání je.

Ve Vietnamu bych se zabezpečil, ale peníze pro mě nejsou prioritou, hlásí karvinská jednička

S jakým záměrem a ambicemi jste do druholigového celku zamířil?

Určitě jsem přišel s tím, že se chci poprat o druhou ligu. Navíc chci dokázat všem, kteří říkali, že v Olympii chytat nebudu, že na to opravdu mám.

V klubu jste sice teprve krátce, ale určitě už jste ho stihl poznat. Jak jste tady zatím spokojený?

Jsem maximálně spokojený. Chytám a užívám si každou minutu na hřišti. Ze začátku přípravy jsme trénovali v horších podmínkách, ale po přestěhování na Bílou Horu je to o dost lepší. Zpočátku zde bylo hodně hráčů na zkoušce, tak to bylo s partou horší, ale už jsme pospolu a ustálení. Každý den se to lepší a parta je tu výborná.

V týmu je hned několik cizinců, jak tato chemie v kabině funguje? Předpokládám, že se v kabině asi mluví hlavně anglicky…

Každý umíme alespoň základy angličtiny, takže se s cizinci bavíme anglicky. Ale nejvíc se baví čeští a slovenští kluci.

V týmu jsou s vámi další dva mladí brankáři – již zmíněný Lukáš Soukup a Ondřej Čáp. Jak vidíte svoji konkurenci?

Je pravda, že tu jsme samí mladí gólmani. To se v Česku moc nevidí a jsem za to rád.

Premiéra se vám osobně vydařila na jedničku. Sice jste první jarní utkání na Žižkově gólem z penalty prohráli, ale vy jste se blýskl několika skvělými zákroky. Jak jste si svůj výkon při debutu pochvaloval? A slyšel jste od spoluhráčů chválu?

Musím říct, že lepší premiéru jsem si snad ani nemohl přát. Sice jsem se chtěl chytit prvním zákrokem, což mi nevyšlo a bohužel jsem inkasoval z penalty, ale pak jsem tam něco málo měl. Celkově jsem si premiéru ve druhé lize ohromně užil. Pochvalu jsem dostal, jak od týmu, tak i od rodiny.

Následně jste neinkasoval ani proti Třinci (0:0). Dva zápasy, jeden inkasovaný gól z penalty - představoval jste si takhle více než slušný začátek angažmá?

Co se týče druhého utkání, musím děkovat za nulu nejen Broukymu (David Broukal), který skvěle zaskočil na br ankové čáře, ale celkově i celému týmu. Jak říkám, užívám si každou minutu na hřišti, jsem ohromně rád za šanci a mám velkou motivaci ukázat, že na to mám.

Startuje FNL: Žádná nuda. Naopak tlačenice o postup i strachování se o záchranu

Už jste zmínil, že jste s Olympií absolvoval většinu zimní přípravy. Jak rozdílná je v podání třetiligového a druholigového týmu?

Rozdíl tam je veliký, ale když jsem byl v Převýšově, tak jsem trénoval jednou až dvakrát týdně i s Hradcem, takže jsem byl na to zvyklý. Ale musím říci, ze pro mě, jako pro gólmana, byla tato zimní příprava hodně náročná. Skoro všechno jako hráči, sice jsem trochu brblal, ale po přípravě jsem se lépe ještě nikdy necítil. V tomto můžu děkovat trenérovi gólmanů panu Pařízkovi.

Znovu jste se objevil v nominaci reprezentace do 21 let pro další dva kvalifikační zápasy o postup na ME. Jak moc si toho ceníte? Cítíte, že máte nyní větší šanci se mezi tři tyče dostat i v zápase?

Za nominaci jsem ohromně rád. Máme před sebou nejdůležitější zápasy kvalifikace a já jsem připraven týmu jakkoliv pomoci, abychom to zvládli! Samozřejmě d íky tomu, že jsem se posunul o ligu výše a chytám, tak se šance zvedla, samozřejmě bych hrozně rád chytal. Ale opakuji, přijmu jakoukoliv roli a udělám všechno proto, aby byl nejbližší sraz úspěšný.

Kdo za Hradec nebojoval, odešel. Jak se chystají Votroci na jaro?