Salah nasázel Watfordu čtyři góly, o den později jej napodobili Icardi a Ronaldo

Mohamed Salah potvrdil svou skvostnou formu a čtyřmi góly sestřelil Watford. O den později jej napodobil kapitán Interu Milán Mauro Icardi, díky jeho příspěvku Inter zničil Sampdorii. Náskok v čele La Ligy navýšila Barcelona, která na rozdíl od Atlétika Madrid získala všechny body. Naplno uspěl i Real Madrid, kterému čtyřmi góly pomohl Cristiano Ronaldo.

Seria A - 29. kolo

Juventus si u nováčka ze Spalu nevypracoval téměř žádnou šanci a překvapivě ztratil dva body. To milánské celky byly stoprocentní. AC Milán se doma natrápil proti Chievu, to Inter zničil Sampdorii. Čtyři góly si připsal kapitán Nerazzurri Mauro Icardi. Stejným výsledkem vyhrála ve Veroně Atalanta, hattrickem se prezentoval Josip Iličič. Ve večerním střetnutí naplno uspěla Neapol, díky hlavičce Albiola porazila Janov nejtěsnějším rozdílem a náskok Juventusu je znovu jen dvoubodový.

Udinese - Sassuolo 1:2

Branky: 44. Fofana - 42. Adnan (vlastní gól), 74. Sensi

Spal - Juventus 0:0

Sampdoria - Inter 0:5

Branky: 26. Perišić, 30. z penalty, 31., 44. a 51. Icardi

AC Milán - Chievo 3:2

Branky: 10. Calhanoglu, 54. Cutrone, 82. André Silva - 33. Stepinski, 34. Inglese

Benevento - Cagliari 1:2

Branky: 47. Brignola - 90.+2 Pavoletti, 90.+6 Barella z pen.

Ligue 1 - 30. kolo

Sice s odřenýma ušima, ale přece. Monako před vlastními fanoušky přivítalo předposlední celek tabulky, jenž se po předchozí konfrontaci s fanoušky a zvyšujícím se tlaku ze strany vedení musel snažit o plný bodový zisk. Lille se v utkání ujalo vedení a střelecky bylo i mírně aktivnější, jenže ani to nezastavilo domácí od famózního obratu, který jim zařídil již sedmou výhru z posledních osmi zápasů. Ve šlágru kola uspěl pařížský gigant, který v Nice zvítězil 1:2. Osm minut před koncem rozhodl svou přesnou trefou Dani Alves.

LaLiga - 29. kolo

Levante doma porazilo Eibar, čímž si na sedmnáctém místě tabulky udělalo menší odstup od příček zaručujících sestup. Eibar měl sice v utkání pozičně i herně navrch, ale ve výsledku přetavil v gól jen jednu ze svých střeleckých příležitostí. Celkový stav utkání 2:1.

Souboj celků ze spodu tabulky, tedy La Coruňi a Las Palmas, nakonec nic nevyřešil, neboť se oba celky rozešly smírně 1:1. Obě branky padly již v prvním poločase.

Ve formě hrající Valencia neměla s Alavésem žádné větší problémy. Ve střelecky poměrně bohatém utkání byly k vidění čtyři branky, z nichž tři dali domácí. Kuriózní byl vlastní gól hostujícího celku, který tak Valencii dostal do dvougólového vedení.

V neděli náskok navýšila Barcelona, která bez problémů porazila Bilbao 2:0. Hotovo bylo už po půlhodině, ve které se trefili Paco a Lionel Messi. Naopak o všechny body přišlo Atlétiko Madrid. To sice dlouho vedlo po proměněné penaltě Griezmanna, v závěru ale hosté selhali. Během osmi minut skóroval Ünal a rozhodl o výhře Villarrealu. V posledním nedělním utkání Real Madrid v přestřelce porazil Gironu 6:3. Obrana Bílého baletu znovu nepůsobila jistě, na vše ale stačil Cristiano Ronaldo. Ten nasázel podobně jako Salah a Icardi čtyři branky a k tomu přidal i jednu asistenci.

Levante UD - SD Eibar 2:1
Branky25. Roger, 64. Emmanuel Boateng - 63. Charles

La Coruňa - Las Palmas 1:1

Branky: 22. Albentosa - 4. Halilović

Valencia CF - Deportivo Alavés 3:1
Branky: 19. Rodrigo, 33. Simone Zaza, 54. Víctor Laguardia (vl.) - 49. Rubén Sobrino

Real Madrid - Girona 6:3

Branky: 11., 47., 64. a 90. Ronaldo, 59. Lucas, 86. Bale - 29. a 67. Stuani, 88. Juanpe

Bundesliga - 27. kolo

Stuttgart potvrdil svou výtečnou formu z poslední doby a vyhrál i na hřišti Freiburgu. Velkou roli v úspěchu hostů sehrál útočník Mario Gómez, jenž při výhře 1:2 zaznamenal obě branky svého týmu.

Třetí výhru v řadě v poměru „3:1“ si připsaly Brémy, které uspěly na hřišti Augsburgu. Hosté otevřeli skóre již po pěti minutách, když se prosadil Belfodil a poté chvíli před poločasem ten stejný hráč ještě navýšil. Druhý poločas museli domácí zvýšit tempo a dotahovat, což se v rámci jednoho gólu z šedesáté třetí minuty podařilo, ovšem i na tuto trefu hosté zareagovali a domů si v poklidu vezou tři body.

Gólové hody byly na programu dne v Severním Porýní-Vestfálsku, kde Mönchengladbach hostil Hoffenheim. Ačkoliv domácí v utkání domácí tahali vždy za kratší konec, podařilo se jim pokaždé vyrovnat. To poslední přišlo až v devadesáté minutě, když už se zdálo, že je všem nadějím konec. Souboj dvou celkou pohybujících se lehce nad středem tabulky tedy skončil shodně 3:3.

Neděle nabídla překvapivou porážku Bayernu Mnichov. Lídr sice vedl po trefě Wagnera, nakonec ale tři body slaví Lipsko. Kromě Schalke tak náskok vedoucího týmu stáhl i Dortmund. Jediným gólem se o to postaral ve skvělé formě hrající Michy Batshuayi.

Borussia Mönchengladbach - TSG Hoffenheim 3:3
Branky: 33. Josip Drmić, 72. Lars Stindl, 90. Matthias Ginter - 13. Benjamin Hübner, 58. Andrej Kramarić (pen.), 73. Florian Grillitsch

Anglie, FA Cup - čtvrtfinále

Fotbalisté londýnského Tottenhamu v duelu s tápající Swansea nepřipustili žádné překvapení, a to ani navzdory tomu, že hráli venku. Labutě byly v utkání naprosto jalové a nezmohly se na žádný sebemenší tlak. Právem si tak před vlastními fanoušky připisují porážku 0:3 a cesta v tomto poháru pro ně končí.

Mezi nejlepší čtyři postupuje i Manchester United, Southampton či Chelsea. Blues sice museli proti Liškám z Leicesteru do prodloužení, v něm ale udělal chybu Kasper Schmeichel a střídající Pedro hlavičkou do prázdné brány poslal Chelsea dál.

V semifinále bude i již zmíněný Southampton. Svaté poprvé vedl Mark Hughes a byl úspěšný. I přes neproměněnou penaltu od Manola Gabbiadiniho Southampton porazil Wigan 2:0.

Premier League - 31. kolo

Hrnčíři bojující o udržení v nejvyšší anglické soutěži si opět o něco více zkomplikovali svou situaci, V domácím utkání s Evertonem, kde nutně potřebovali bodovat, se v 30. minutě záložník Adam nechal hloupě vyloučit a nabídnul tak hostům početní převahu. Na první střelu Tosuna ještě stihl zareagovat Choupo-Moting, ovšem na jeho druhou trefu byl už kdokoliv ze Stoke krátký. Celkový stav utkání 1:2.

Ortel téměř jistého sestupu si podepsali fotbalisté West Bromwiche. Na hřišti Bournemouthu se sice jako první dostali do vedení, ale pak nechávali až moc vynikat spíše domácí celek, což nakonec vedlo k obratu utkání. West Brom se v tabulce nachází na posledním místě a dělí jej propastných 10 bodů od hráčů Crystal Palace, kteří se i díky výhře nad Huddersieldem posunuli nad sestupovou hranici.

Stoke City - Everton FC 1:2
Branky: 77. Maxim Choupo-Moting - 69. Cenk Tosun, 84. Cenk Tosun

AFC Bournemouth - West Bromwich Albion 2:1
Branky: 77. Jordon Ibe, 89. Junior Stanislas - 48. Jay Rodriguez

Huddersfield Town - Crystal Palace 0:2
Branky: 23. James Tomkins, 67. Luka Milivojević (pen.)

Liverpool - Watford 5:0
Branky: 4., 43., 77., 85. Salah, 49. Firmino