Lafata ještě netuší, co přinese jeho budoucnost. Čeká ho poslední derby v kariéře?

Lafata ještě netuší, co přinese jeho budoucnost. Čeká ho poslední derby v kariéře?

Šestatřicetiletý útočník pražské Sparty David Lafata má před sebou dost možná i poslední derby kariéry. Historicky nejlepšímu střelci nejvyšší české ligy končí v létě smlouva a zatím není jisté, kam jeho další kroky povedou.

Lafata pod italským trenérem Andrea Stramaccionim postupně ztratil potřebnou herní praxi, a tak není divu, že pro něj bylo překvapením, když jej nový lodivod týmu Pavel Hapal jmenoval do základní sestavy proti Slovácku.

„Bylo to pro mě něco nečekaného. Přeci jen jsem se v základní sestavě už nějakou chvíli neobjevil,“ pravil.

Na otázku, zdali je tohle jeho poslední derby, odpověděl následovně: „Je to dost možné, ale nic se nemění na tom, že tyto dva zápasy v sezoně jsou svátkem pro každého hráče, fanouška a vlastně i pro celou republiku.“

Zkušený útočník moc dobře ví, že když bude tvrdě pracovat jak on, tak i celý jeho tým, dá se bodový deficit na druhé místo v tabulce ještě dotáhnout. Zdali však bude mít tvrdá práce vliv na jeho budoucnost, to zatím netuší. Důležité pro něj je, aby se Sparta po třech remízách v řadě opět herně chytla.

„Víme, na jakém místě v tabulce se nacházíme a také víme, že když porazíme Slavii, může se hodně věcí ještě změnit. Do optimální formy nám sice stále něco chybí, ale když na sobě budeme tvrdě pracovat, můžeme se na druhé místo ještě dostat,“ prohlásil.

Na co se však těší a co by rád v této sezoně ještě zvládnul, je pokoření mety dvou set ligových branek, k jejímuž zdolání mu chybí už jen tři trefy.

„Pořád mi to někdo připomíná, takže bych lhal, kdybych na to i já sám občas nemyslel. Mým prvním cílem bylo dát sto soutěžních branek a nakonec jsem proti Bohemians (loni v létě) zaznamenal dvoustý gól kariéry. Pak ovšem někdo přišel s tím, že k této hranici se blížím i v české lize. Ale takto by mohli chodit další a další a mluvit o tom, že teď půjde o góly v prvním, nebo druhém poločase…,“ uvedl Lafata.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.