Přestupové bomby Arsenalu: jací hráči jsou v hledáčku Gunners?

Kdo ví, jestli u toho Arsene Wenger ještě bude. Jiná věc je ale jistá: pokud nechce Arsenal opakovat letošní tragické výkony, musí mohutně posilovat. I proto v listopadu přišel nový šéf náboru Sven Mislintat z Borussie Dortmund, přivedl Mkhitaryana a Aubameyanga a na léto plánuje další – a větší – kolo posilování. Jací hráči jsou v hledáčku Gunners?

Přestupové bomby Arsenalu: jací hráči jsou v hledáčku Gunners?

Brankáři - Jack Butland/Jan Oblak

Jako správní vlastenci bychom si samozřejmě přáli, aby Petr Čech u Kanonýrů ještě pár sezon vydržel, ale realita je neúprosná. Obrana je v současnosti jedním z nejslabších míst londýnského klubu a vedení si to uvědomuje.

V úvahu proto přicházejí dvě možnosti: Jan Oblak z Atlétika Madrid a Jack Butland ze Stoke. V Arsenalu by si raději přáli příchod slovinského reprezentanta, jenže to má několik háčků – Oblak je drahý a navíc podepsal novou smlouvu do roku 2021.

Reálněji tak vypadá příchod anglického reprezentanta Butlanda. O něj se sice zajímá i Liverpool (a podle svých slov tuto možnost preferuje i samotný hráč), nicméně ani Arsenalem by nepohrdl. A 40 milionů liber není pro Gunners nepředstavitelná přestupová částka.