Katastrofa a zlomový moment, hodnotili hráči Baníku neuznanou branku. Pánik by rád video

Během tří minut vstřelili hned dvě branky, ani jedna ale ostravskému Baníku uznána nebyla. Druhá trefa ovšem podle vyjádření domácích hráčů platit měla. Trenér Pánik si po utkání stěžoval na absenci videa, hráči mluvili o katastrofě.

Baník Ostrava měl dost možná poslední šanci vstoupit do boje o záchranu. V domácím střetnutí proti pražské Dukle ale znovu prohrál a záchrana je tudíž stále v nedohlednu.

Klub okolo legendy Milana Baroše, který v samotném závěru snížil na konečných 1:2, si ale po utkání může právem stěžovat na rozhodčího Patáka a na absenci videorozhodčího.

Domácí celek totiž za stavu 0:1 zaznamenal během tří minut hned dvě trefy, ani jedna ale kvůli ofsajdu neplatila. Ta první po střele Baroše správně, druhý gól ovšem zřejmě platit měl. Z dálky vystřelil Hlinka a střelou k pravé tyči srovnal. V možná těsném ofsajdu stál Diop, který ale na poslední chvíli zvedl nohu a míče se tak nedotkl. Rozhodčí byl ale opačného názoru a spolu s pomezním Patákem tuto branku neuznali.

Není tedy divu, že po utkání hráči rozhodčího nechválili. "V ofsajdu jsem nebyl a míč jsem netečoval. Nechápu to. Ve druhé půli jsme šli za výhrou a tohle je pro nás katastrofa," uvedl Dame Diop.

"Nepochopitelně odpískaný ofsajd. Myslím si, že to byl rozhodující moment v celém utkání," řekl k neuznané vyrovnávací brance autor střely Marek Hlinka.

Trenéra Bohumila Pánika poté iritoval fakt, že video není na všech stadionech. "Hrálo se o moc a je to nepochopitelné. Pokud má být video, tak všude," doplnil hráče nový kouč ostravského celku.