Barák: Je normální, že jednou za čas přijde pokles formy, nemá cenu si z toho dělat velkou hlavu

Do Serie A, v níž už si udělal gólový rekord za sezonu, vletěl Antonín Barák jako uragán a v základní sestavě Udinese si připisoval základ za základem, o čemž svědčí i 2017 odehraných minut. V posledním ligovém kole se Sassuolem však po delší době mezi jedenácti vyvolenými chyběl a do hry šel až po hodině hry. Proč?

Barák: Je normální, že jednou za čas přijde pokles formy, nemá cenu si z toho dělat velkou hlavu

"Trenér mi žádný důvod neříkal, ale přičítám to tomu, že se mi nepovedl zápas na Juventusu. Nebyl jsem nijak zajímavej, nechodil jsem jeden na jednoho, neměl jsem průnikové přihrávky, týmu jsem tolik nepomohl. Trenér chtěl něco změnit, tím to může být. Bavili jsme se a říkal mi, ať se víc uvolním, ať nad tím tolik nepřemýšlím, ať si užívám fotbal, že to zas přijde," uvedl v interview pro idnes.cz příbramský odchovanec.

Po špatných výsledcích (5 porážek v řadě) je pod tlakem právě i jeho šéf Massimo Oddo, který přišel do Udine v listopadu loňského roku. "Proti trenérovi nemůžu říct nic, furt jedeme stejně. Jsem hrozně spokojený, protože je to člověk, který k nám má blízko věkově, jedná s námi férově. Vidí fotbal jako málokdo. Úspěchy, které má, hovoří samy za sebe. Je skvělé se od takového bývalého hráče učit," pokračoval někdejší středopolař Slavie, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Krizí by současnou situací nenazval. "Je normální, že jednou za čas přijde pokles formy. Musíme se s tím vypořádat. Ani bych neřekl, že se potýkáme s krizí, spíš se hledáme. Hledáme příčiny, jsme všichni trochu nervózní z těch proher. Sešlo se víc věcí, zranil se nejlepší střelec Kevin Lasagna, přišli těžcí soupeři – Juventus, Sampdoria, AS Řím, AC Milán. Doufali jsme, že teď proti Sassuolu vyhrajeme a překlopíme to na naši stranu. Bohužel jsme zápas nezvládli dobře, ale to se někdy stane. Nemá cenu si z toho dělat velkou hlavu," doplnil kolega Jakuba Jankta, jehož mužstvo čekají po repre pauze Atalanta, Fiorentina a Lazio. "Budeme muset bodovat, což pro naši psychiku není dobré. Věřím, že se dáme dohromady, že nám pomůže i tahle pauza," doplnil.

Třiadvacetiletý Barák už byl v posledním půlroce spojován i s Juventusem či Interem Milán. Jak vlastně podobné velké zápasy proti gigantům z Apeninského poloostrova prožívá? "V těchto zápasech z mého vlastního pocitu podávám nejlepší výkony, protože i soupeř mě k tomu donutí. Navíc s námi hraje otevřeně, máme i prostor na útočení. Akorát zrovna Juventus je bohužel i do defenzívy tak organizovaný, že jsme neměli šanci je překvapit. I kvůli tomu jsem se k ničemu nedostal. Ale jsou to skvělé duely, je skvělé se poměřit s nejlepšími. Třeba De Rossi, Bonaventura... To je špička v Itálii, možná i na světě. Skvělá zkušenost, skvělá škola. Mám zkušenost s Douglasem Costou, to bylo pro mě něco neskutečného. Taková rychlost s balonem. Jsou to nadstandardní hráči, on, třeba i Dybala, který není tak rychlej, ale skvělej na míči. Hlavně technikou a citem pro hru dokážou dělat velké rozdíly ve hře. Musí se na ně samozřejmě hrát jinak, fakt odvážně a na maximální riziko. Člověk musí mít i štěstí, jsou hrozně kvalitní, blbě se přehrávají," uzavřel na stránkách idnes.cz 190 centimetrů vytáhlý hráč, jenž hrál ještě v sezoně 2014/2015 za druholigovou Vlašim.