Vyhrajeme. Není o čem diskutovat, říká o druholigovém derby pardubický Černý

Přestože je reprezentační přestávka, druhá liga se stále hraje. Na vině je špatné počasí, kvůli kterému se neodehrály zápasy 17. kola. O víkendu nás proto čeká jeden velký šlágr: derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. A o velké příběhy nebude nouze.

Vyhrajeme. Není o čem diskutovat, říká o druholigovém derby pardubický Černý

Do Pardubic přijede Hradec Králové a v domácím dresu ho přivítá i Pavel Černý. Hráč, který za "votroky" dlouhá léta hrál (prošel i Jabloncem nebo kazachstánskými týmy Uralskem a Šykmentem) a na vyhecovaný souboj se těší.

Nálada je výborná, všichni se těšíme. Uděláme všechno pro to, abychom získali tři body, říká veterán Pardubic. A jeho přání by nemuselo zůstat nevyslyšeno, protože Hradci se nedařilo na podzim a  nedaří se  mu ani jaře. V prvním jarním kole sice šťastně vyhrál na Českými Budějovicemi brankou z poslední minuty, nicméně poté už padl se Zlínem v poháru a se Žižkovem v lize (oba zápasy 0:2). Abych řekl pravdu, překvapení to pro mě nebylo, říká o posledním zápase hradeckých Černý. Myslel jsem si, že trenér Pilný Žižkov na Hradec pořádně připraví, což se potvrdilo. Hradec tam byl bez šance.

Přestože bylo pardubické hřiště v nedobrém stavu (a proto se musely odkládat zápasy), situace je prý už v pořádku. Hřiště je výborné. Už dva dny nemrzne, tráva je ve výborném stavu. Plocha je krásné rovná, ještě se na ni nehrálo. To nám bude v sobotu vyhovovat, budeme chtít předvádět náš kombinační fotbal. To Hradec bude hrát určitě jednoduše, takže myslím, že terén bude na naší straně, komentuje pro oficiální web druhé ligy Černý.

A jaký tipuje výsledek?

Tady není o čem diskutovat. Vyhrajeme a pak si budeme užívat oslav, těší se Pavel Černý.