Rada: Teď už se nemůžeme skrývat a prohlašovat nějaké alibistické řeči jako třeba Bohemka

Rada: Teď už se nemůžeme skrývat a prohlašovat nějaké alibistické řeči jako třeba Bohemka

Pokud hledáte nejlepší tým jara, musíte do Jablonce, který vytěžil z pěti dosavadních ligových vystoupení plný počet bodů a také postoupil v MOL Cupu do semifinálové fáze.

Co se stalo, že se nyní hráčům ze Střelnice tak daří? "Díky pracovitosti hráčů, kteří hrají s nějakým přesvědčením, což jim přináší úspěch. A vyhýbají se nám zranění, hrajeme v ustálené sestavě. To je asi to nejdůležitější, že jsme zdraví," pronesl na stránkách aktualne.cz nový stratég zelenobílého celku Petr Rada, kterého pravidelně chválí i zástupci kádru. Na to ho ale moc neužije. Proč? "Už když jsem loni přišel do Sparty, říkal jsem hráčům: nemluvte moc do novin, protože víte, jak to je. Když to šlape, je trenér výbornej, všechno je nádherný. Pak se to zhroutí, přijde špatná série, trenér ji odnese. Přijde někdo nový a hráči říkají: teď to má náboj, teď je to ono. Já jsem rád, že kluci šlapou, že je fotbal baví, ale v těchhle věcech jsem už trochu střízlivý. Ono je vždycky lepší méně mluvit a víc pracovat."

Jablonec už na své jízdě poskočil na pátou příčku, když na šestou pozici odsunul Spatu. Nepřehodnil své cíle a nebude atakovat pohárová umístění? "Pro nás je důležité, že jsme se dotáhli na špičku. Teď už se nemůžeme skrývat, prohlašovat nějaké alibistické řeči. Evropa je cíl pro každý ze sedmi, osmi týmů, které mají reálnou šanci. Bylo by špatné, kdybychom říkali, že se nás netýká. Ne jako třeba Bohemka, která mluví o tom, že se zachránila. Hráči by měli mít o co hrát," upozornil na webu aktualne.cz bývalý kouč Sparty, Slavie či české reprezentace.

Jeho mužstvo má šanci zazářit i ve zmíněném poháru. Pokud by získal trofej, čekala by ho základní skupina Evropské ligy, což se počítá. "Pohár je pro mě vždycky zajímavější, je to druhá nejvyšší trofej. Vítěz ligy, pak vítěz poháru. Zapíšete se do historie. Že jste pátý, to už není takový úspěch. Co si pamatuju z vlastních zahraničních angažmá, hráli jsme bundesligu, najednou přišel pohár a motivace byla dvakrát taková. A u nás by to mělo být stejné. Máme těžký los, jedeme do Zlína, ale budeme chtít postoupit," pronesl šéf Chramosty, Pernicy, Doležala a spol., jehož celek už dokázal před časem vyloupit půdu Ševců poměrem 4:0.

Jak se na jabloneckou jízdu dívá jeho majitel Miroslav Pelta? "Samozřejmě spolu komunikujeme, je to člověk, bez nějž by Jablonec nebyl tam, kde je. Samozřejmě je spokojený. Ale kdo mě zná, ví, že mluvím hlavně s hráči, do kanceláří chodím minimálně. Pro mě je důležitá kabina, horní patra jsem nikdy moc nenavštěvoval," uzavřel Rada, jehož slova vyšla na portálu aktualne.cz.