Neproměněné šance nás nemrzí, říká hradecký Vlkanova

OBSAHUJE OHLASY

Ve šlágru druhé fotbalové ligy se střetly celky, které si myslí na čelo tabulky. Pardubice a Hradec Králové. Přestože si pardubičtí mysleli na vítězství, opak byl pravdou. Votroci si odvezli tři body a v neúplné tabulce se posunuli na dohled postupovým pozicím. 

Neproměněné šance nás nemrzí, říká hradecký Vlkanova

Votroci na hřišti hostů vstřelili gól v prvním poločase a vedení udrželi až do konce zápasu. Těžký zápas, hraný ve slušném tempu. Domácí byli, hlavně v první půli, lepší v kombinaci. My jsme ale dnes poctivě bojovali, běhali, nedali jsme jim nic zadarmo. A protože jsme dali gól a domácí ne, jedou body s námi do Hradce. Jsme šťastní, řekl pro klubový web Adam Vlkanova. 

Vlkanova byl jeden z nejdůležítejších hráčů hradeckých. Bojoval, přihrával, dvakrát připravil šance pro Jana Pázlera, v závěru zápasu mohl skórovat sám, ale brankáře hostí Knoblocha nepřekonal. Přesto byl spokojený. 

Naštěstí nás nakonec neproměněné šance nemusí mrzet, mohli jsme mít ale dříve klid, říká Vlkanova a komentuje své příležitosti: Tak snažil jsem se, něco se podařilo, vždy to může ale být lepší. Právě ta druhá branka tomu chyběla. Honza Pázler z mých přihrávek trefil tyčku a břevno, já jsem sám i obešel brankáře, myslím, že jsem to řešil dobře, dlouhá klička, ale šlápl jsem si na míč a nedal pojišťovací gól.

Votrokům se na jaře relativně daří. Nevyvedl se jim sice zápas se Žižkovem, ví to o Vlkanova: S tím Žižkovem to je těžké. Každý zápas je jiný. Na Viktorce se nám nic nedařilo, domácí šli do vedení z penalty, prostě takový zápas, co se nepovedl. Já jsem rád, že jsme dnes fanoušky potěšili a hlavně si přeji, abychom zvládli i ten páteční, kdy přijede Třinec. Dnes jsme si zvedli sebevědomí a potřebujeme to v pátek potvrdit.

Třinec ovšem nebude lehký soupeř. Na podzim se jim dařilo - porazí i Hradec?