Neproměněné šance nás nemrzí, říká hradecký Vlkanova

Neproměněné šance nás nemrzí, říká hradecký Vlkanova
OBSAHUJE OHLASY

Ve šlágru druhé fotbalové ligy se střetly celky, které si myslí na čelo tabulky. Pardubice a Hradec Králové. Přestože si pardubičtí mysleli na vítězství, opak byl pravdou. Votroci si odvezli tři body a v neúplné tabulce se posunuli na dohled postupovým pozicím. 

Votroci na hřišti hostů vstřelili gól v prvním poločase a vedení udrželi až do konce zápasu. Těžký zápas, hraný ve slušném tempu. Domácí byli, hlavně v první půli, lepší v kombinaci. My jsme ale dnes poctivě bojovali, běhali, nedali jsme jim nic zadarmo. A protože jsme dali gól a domácí ne, jedou body s námi do Hradce. Jsme šťastní, řekl pro klubový web Adam Vlkanova. 

Vlkanova byl jeden z nejdůležítejších hráčů hradeckých. Bojoval, přihrával, dvakrát připravil šance pro Jana Pázlera, v závěru zápasu mohl skórovat sám, ale brankáře hostí Knoblocha nepřekonal. Přesto byl spokojený. 

Naštěstí nás nakonec neproměněné šance nemusí mrzet, mohli jsme mít ale dříve klid, říká Vlkanova a komentuje své příležitosti: Tak snažil jsem se, něco se podařilo, vždy to může ale být lepší. Právě ta druhá branka tomu chyběla. Honza Pázler z mých přihrávek trefil tyčku a břevno, já jsem sám i obešel brankáře, myslím, že jsem to řešil dobře, dlouhá klička, ale šlápl jsem si na míč a nedal pojišťovací gól.

Votrokům se na jaře relativně daří. Nevyvedl se jim sice zápas se Žižkovem, ví to o Vlkanova: S tím Žižkovem to je těžké. Každý zápas je jiný. Na Viktorce se nám nic nedařilo, domácí šli do vedení z penalty, prostě takový zápas, co se nepovedl. Já jsem rád, že jsme dnes fanoušky potěšili a hlavně si přeji, abychom zvládli i ten páteční, kdy přijede Třinec. Dnes jsme si zvedli sebevědomí a potřebujeme to v pátek potvrdit.

Třinec ovšem nebude lehký soupeř. Na podzim se jim dařilo - porazí i Hradec?