Šéf druholigového vládce kritizoval i Zavadila s Pospěchem: Nebyli jsme to my

Šéf druholigového vládce kritizoval i Zavadila s Pospěchem: Nebyli jsme to my

Největšímu favoritovi na postup do HET ligy vyšel vstup do jarních bojů náramně. Ze tří utkání vytěžila Opava plný počet bodů a přesvědčivé je také celkové skóre 8:0. I díky tomu mají právě teď Kuzmanovič, Svozil, Zavadil a spol. osmibodový náskok na druhou Příbram.

Po dohrávce 17. kola proti Ústí nad Labem ale trenér Roman Skuhravý příliš spokojený nebyl. Co vše se mu na dvougólovém triumfu nelíbilo? "Start do jara nám vyšel, ale my chceme být připraveni na první ligu a tohle jsou momenty, ve kterých se musíme zlepšit. Takové zápasy musíme zvládat našim fotbalem a ne, že se uchýlíme k nakopávání, které nám absolutně nevyhovuje. Raději budu vyhrávat 5:4, než po takovém výkonu. Tentokrát si cením opravdu jenom vítězství. Nebyli jsme to my. Trošku mě výkon mrzí, protože chceme nalákat na stadión diváky, ale takovou hrou se to asi nepodaří. Myslel jsem, že už jsme dál," smutnil šéf opavské lavičky, jehož svěřenci mají na kontě pět druholigových výher v řadě.

Skuhravý se dokonce nebál otřít ani o funkční veterány Zdeňka Pospěcha s Pavlem Zavadilem. "První zápas doma, fanoušci, vidina postupu. Těch faktorů, které to utkání poznamenalo, tam je více. Je to v hlavách, protože hráči jsou natrénovaní, minulý týden odehráli fantastické utkání s Táborskem a nyní i zkušení hráči jako Zavadil a Pospěch nebyli přesní. Tady vidíte, že psychika je mocná čarodějka," doplnil někdejší kouč Jablonce, jehož slova vyšla na sport.cz.

A právě navrátilec k soutěžnímu fotbalu s minulostí v Baníku, Spartě, Kodani či Mainzu svému nadřízenému nikterak neoponoval. "Musím souhlasit. Celému týmu to moc nešlo, možná to bylo tím prvním domácím zápasem a může se to stát. Důležité je, že jsme i přesto, že jsme nehráli žádný skvělý fotbal, ukázali sílu a dokázali jsme to urvat bojovností a zvítězit," uzavřel devětatřicetiletý nestor, jenž v březnu naskočil již do dvou utkání. V sobotu 31. března přivítá Opava na svém stadionu v Městských sadech páté Znojmo.