Kouč Baníku sní o 20 bodech z deseti zápasů: Chceme napodobit jihlavské tažení úvodem jara

Kouč Baníku sní o 20 bodech z deseti zápasů: Chceme napodobit jihlavské tažení úvodem jara

Baník Ostrava, který tento týden přišel o brankáře Martina Šustra, jenž si na tréninku zlomil nohu, se stále ještě nevzdal a do Fotbalové národní ligy se mu nechce.

"Čeká nás deset zápasů o třicet bodů a my o ně ještě poválčíme. A hodně o ně budeme válčit," upozornil nový kormidelník slavné značky z Bazalů Bohumil Páník, jehož slova vyšla na webu fcb.cz.

Nástupce Radima Kučery už sedí na ostravské lavičce třetí týden. To, že byla mezinárodní přestávka a on tak dostal čas na práci s mužstvem, exzlínský stratég přivítal. "Určitě jsem ji uvítal, protože jsem mohl mužstvo více poznat. Proběhly nějaké testy, sehráli jsme i přátelský zápas s kvalitním a agresivním silovým soupeřem. Vyzkoušeli jsme mladé hráče z juniorky a hlavně jsem se mohl podívat na hráče, které jsme v posledním mistrovském utkání neviděl. Teď už jsem prakticky viděl v zápasovém zatížení všechny hráče, kteří tady jsou," pronesl šéf Baroše, Hrubého, Filla a spol.

Do přípravy už se pozvolna zapojuje i Arťom Mešaniov, který kvůli těžkému zranění kolena chyběl Baníku pět měsíců. Jeho start proti Jihlavě je však vyloučen. "Pár hráčů má nějaké šrámy a uvidíme, jak se z toho do pátku dostanou," doplnil trenér.

Proti celku z Vysočiny, jemuž se na jaře až na výbuch s Jabloncem daří, che dát Baník najevo, že ještě není na odpis a že nasbíraných dvanáct bodů rozhodně není konečná. "Jedno vítězství nás zase může posunout do nějaké psychické stability. Kdyby se nám dvě třetiny bodů z těch celkových třiceti povedly udělat, dostali bychom se tam, kde bychom chtěli. Chceme zvládnout utkání s Jihlavou a napodobit její tažení úvodem jara," uzavřel webem fcb.cz citovaný optimisticky naladěný Páník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.