Van Gaal opět perlil: Být trenérem United ještě dnes, tak hrajeme lépe než City

Van Gaal opět perlil: Být trenérem United ještě dnes, tak hrajeme lépe než City
OBSAHUJE OHLASY

Když byl trenér Louis van Gaal propuštěn z pozice hlavního trenéra Manchesteru United, spustila se z jeho strany na adresu Rudých ďáblů velká kritika. Ta sice postupně měnila svou intenzitu, avšak z každého slova byla cítit patrná zloba plynoucí z neodpuštění vyhazovu právě v den zisku FA Cupu. Nyní se ovšem něco změnilo. Bývalý holandský lodivod trochu pozměnil své předchozí výpovědi, a to opravdu ve velkém stylu!

Nizozemský kouč, který v sezonách 2014/15 a 2015/16 vedl Manchester United a po nemalých investicích s ním skončil „jenom“ na čtvrtém a pátém místě, se odvážil k dalšímu prohlášení. Ačkoliv Manchester City v letošním ročníku Premier League láme v každém ohledu všechny možné rekordy, podle jeho slov by i United byli schopni takové dominance. A to pouze v případě, kdyby se drželi pravidel jeho koncepce.

„V současné době je pro mě Pep Guardiola nejlepším trenérem v Premier League. Ze City udělal prakticky nezastavitelný stroj, jenž se prezentuje stylem, který mám rád já sám a který by hrál i Manchester United, kdybych byl stále jejich koučem,“ vysvětloval dnes již šestašedesátiletý trenér.

„Rozdíl mezi námi (City a United) je ale v tom, že já nedostal každého hráče, na jakého jsem si ukázal. Kvůli tomu by trvala celá má práce mnohem déle, než za jakou dobu ji stihl Guardiola. Mít hráče, co potřebuju, mohli jsme hrát ještě lépe,“ pokračoval.

Louis van Gaal ve svém rozhovoru už ale nepřipomněl, jak velké investice do hráčů během svého působení v klubu vložil. Defenzivní záložník Daley Blind ani krajní obránce Matteo Darmian již v základu pod José Mourinhem místo nenacházejí a podobně by se dalo hovořit i Memphisu Depayovi, který v současné době hájí barvy Olympique Lyon, nebo Angelu Di Mariovi, jehož ještě sám nizozemský trenér prodal do PSG. Tedy prakticky polovina z jeho nákupů nenacházela stabilní místo v základní sestavě ani pod ním samotným, natož pak pod novým koučem.

„Co mi vadí, není pozice Josého Mourinha. Každý by se jednoho dne rád stal trenérem Manchesteru United, je to jeden z největších klubů světa. Co mi vadí, je chování Eda Woodwarda (výkonný místopředseda klubu) k mé osobě. Celou dobu mě ujišťoval o tom, jak jsou se mnou všichni šťastní a vše, co píšou noviny, jsou jenom lži. A pak najednou v den zisku FA Cupu jsem byl vyhozen,“ odůvodnil Louis van Gaal své předchozí chování.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.