Zahraje si rychlík z Jamajky na MS v Rusku?

Válí v Leverkusenu, ale tamní Bayer je mu už malý. Je v hledáčku předních evropských klubů. Ovládá totiž nejen fotbalový míč, ale je rychlý jako jeden z jeho velkých kamarádů, jež nosí jméno Usain Bolt.

Zahraje si rychlík z Jamajky na MS v Rusku?

A jak se jmenuje ten fotbalista? Zapamatujte si: Leon Bailey. Je samozřejmě taky z Jamajky, je taky rychlý (skoro) jako sprinterská legenda. Píšeme o něm v nejnovějším vydání magazínu Hattrick.

Poprvé na sebe upozornil v 15 letech v akademii Salcburku, byl chvíli i ve slovenském Trenčíně, zkoušel ho Ajax a přes belgický Genk se dostal až do Leverkusenu. Za uplynulý podzim byl časopisem Kicker vyhlášen nejlepším hráčem bundesligy. Jeho cena raketově vzrostla, teď je prý na stovce milionů eur, tvrdí v Bayeru.

Jeho příběh má ještě jeden rozměr navíc. Bailey nikdy nehrál v A týmu Jamajky a je tedy volný pro případnou reprezentaci jiné země. Údajně má britské předky, kteří se usadili na Maltě a tak se Anglie zhlédla v tom, že by Leonovi vyřídila tamní občanství a Bailey by kopal na MS třeba vedle Harryho Kanea.

Podrobné informace najdete v novém vydání magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.