Charakter a chování jablonecké kabiny? Není vidět zapšklost, těší Radu

Charakter a chování jablonecké kabiny? Není vidět zapšklost, těší Radu

Rozjetý semifinalista MOL Cupu z Jablonce hostí v sobotu na své Střelnici Bohemians 1905, jejichž trenér Martin Hašek měl pro soubor trenéra Petra Rady jen slova chvály.

"Teď nás čeká soupeř asi s nejlepší formou, vyhráli spolu s pohárem šest soutěžních zápasů. Pro nás je výzva jejich sérii utnout. Mají kvalitně obsazené všechny pozice, umí si šance připravovat i proměňovat je," ocenil severočeský soubor bývalý kouč Sparty, Vlašimi či Pardubic.

Na podzim dokázali zelenobílí vyloupit Ďolíček po trefě Martina Doležala. Klokani tak jistě budou motivováni na odvetu. "Bohemka je těžký soupeř, hrají organizovaně, hráči jsou běhaví a nevypustí žádný metr. Mají tam šikovné mladé kluky, takže to určitě bude o trpělivosti a nasazení," okomentoval nejbližšího protivníka šéf Chramosty, Trávníka, Hrubého a spol.

Jablonecké vystřelila povedená jarní část až na pátou pozici před Spartu, s tím, že na třetí Liberec ztrácí pouhé dva body. "My chceme hrát svoji hru, hrajeme doma a pokusíme se zvítězit. Každý zápas pro nás teď bude postupem času složitější, protože nás soupeři, ať chceme nebo ne, vnímají tak, že jsme ještě neprohráli. Takže to pro ně to je zápas, že se budou snažit uhrát co nejvíc," doplnil někdejší stratég Sparty, Slavie, Příbrami, Liberce či Teplic.

Sedmý triumf v řadě by jeho výběru chutnal. "Devíza je to, že se nám poměrně vyhýbají zranění. A hlavně kádr má dobrý charakter a kluci táhnou za jeden provaz. I ti hráči, kteří momentálně nenastupují. Není vidět zapšklost, jsem spokojený s tím, jak se kabina celkově chová," uzavřel webem fkjablonec.cz citovaný Rada, jenž se svého času objevil také u české reprezentace.