Řezníček hattrickem smetl Duklu, Baník slaví první jarní výhru

Kanonýr Sigmy Olomouc Jakub Řezníček zaznamenal na hřišti Dukly Praha hattrick a dovedl svůj tým k výhře 3:2! Poslední tým v tabulce Baník Ostrava oslavil první výhru na jaře, když doma porazil Jihlavu 3:1 a na předposlední Zbrojovku Brno ztrácí už "jen" čtyři body.

Duklu poslal do vedení 1:0 v 27. minutě Schranz. Zanedlouho ale vyrovnal Jakub Řezníček! Ten stejný hráč v 58. minutě poslal Olomouc do vedení a o deset minut později dokonal hattrick a jeho tým tak vedl 3:1. Dukla sice zásluhou Kušníra snížila, na víc se však nezmohla a Sigma si domů na Hanou odváží všechny tři body.

Baník šel do vedení v 31. minutě, když se trefila klubová legenda se jménem Milan Baroš. Stav 1:0 pro domácí vydržel až do 50. minuty, což byl moment, kdy vyrovnal hostující Popovic. O zhruba dvacet minut později však vedení na stranu domácích vrátil Robert Hrubý a na to už Jihlava nedokázala zareagovat. Naopak stoper Václav Procházka brankou z 81. minuty pečetil výhru Baníku. Šance Jihlavy definitivně zahodil její obránce Buchta, jenž se v 85. minutě nechal vyloučit.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 2:3 (1:1)

Branky: 27. Schranz, 71. Kušnír - 31.,  58. a 68. Řezníček
Žluté karty: 26. Doudera, 36. Bilovský, 37. Holík, 74. Ostojic - 53. Manzia
Domácí: Rada – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Milošević – Bílovský – Holík (65. Djuranović), Brandner (72. Albiach), Doudera (65. Hanousek), Podaný – Schranz, trenér: Hynek
Hosté: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Hála – Zahradníček, Houska (89. Polom), Kalvach, Manzia (61. Falta) – Plšek – Řezníček (81. Texl), trenér: Jílek
Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Vlček
Diváci: 1761

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)

Branky: 31. Baroš, 72. Hrubý, 80. Procházka – 50. Popović
Žluté karty:  46. Jirásek, 58. Hrubý, 82. Hlinka – 18. Tlustý, 57. Levin
Červená karta: 85. Buchta (Jihlava)
Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (61. Granečný) – Poznar (76. Diop), Baroš (87. Stáňa), trenér: Kučera
Hosté: Rakovan – Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher – Levin – Fulnek, Dvořák, Urblík (90+3. Mara), Holík (46. Popović) – Klíma
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Arnošt, trenér: Svědík