Letní boj o Baráka i Pavlenkův skok do Bundesligy! Vše v Hattricku

Letní boj o Baráka i Pavlenkův skok do Bundesligy! Vše v Hattricku

Pokud si chcete Hattrick, jehož nové číslo vychází ve čtvrtek 5. dubna, předplatit na celý rok, stojí to jen 690 korun! Ušetříte ročně 100 Kč. Dvouleté předplatné pak pouze za 1280 korun! Využít můžete rovněž naše SMS předplatné. A pro nejrychlejší předplatitele magazínu máme i jeden dárek zdarma: kniha „5000:1 Leicester City“ z vydavatelství BB/Art.

– IDOL: NEJDRAŽŠÍ POSILA V HISTORII BARCELONY! Brazilský plejer s klukovským úsměvem Philippe Coutinho v lednu přestoupil na Camp Nou za rekordních 160 milionů eur. Na hřišti být ale nesmí, tedy alespoň v Lize mistrů. Coutinho na vlastní kůži pocítil přísné regule FIFA. Jelikož na podzim bojoval v Champions League za Liverpool, je mu pro letošní sezonu milionářská soutěž zapovězena. „Není to ideální,“ připouští. Jak se mu přes tuto komplikaci v dresu Barcy povede?

– INTERVIEW: KONKURENCE MUSÍ BÝT! Pyšní se pátou nejlepší obranou v Německu a ligovou tabulkou pomalu stoupají vzhůru. Na jarním úspěchu Werderu Brémy má lví podíl pětadvacetiletý odchovanec ostravského Baníku Jiří Pavlenka. Dvanáctý nejlepší hráč Bundesligy, jehož tržní cena za poslední rok vzrostla o 400 procent, a jeden z trojice brankářů, kteří se ucházejí o post české reprezentační jedničky.

– 6 PLAKÁTŮ DLE PŘÁNÍ ČTENÁŘŮ – světové hvězdy RAHEEM STERLING v dresu Manchesteru City, PHILIPPE COUTINHO z Barcelony a TIMO WERNER v barvách RB Lipsko. Tradičně nechybí ani zástupci z české ligy, tentokrát půjde o následující duo – GUÉLOR KANGA v dresu Sparty Praha a STANISLAV TECL ze Slavie Praha. A těšit se můžete i na BOŘKA DOČKALA v barvách Philadelphie Union.

– 2 TÝMOVÉ PLAKÁTY – jako bonus nechybí ani dva týmové plakáty, a sice reprezentace URUGUAYE a bundesligový RB LIPSKO.

– TÉMA: PAŘÍŽ – MĚSTO PRO FOTBAL ZAKLETÉ! V létě to bude už sedm let, kdy do tehdy průměrného francouzského celku z hlavního města s názvem Paris Saint-Germain vstoupili katarští šejkové. S velkými ambicemi a s ještě větším balíkem peněz. Sedm let uteklo jako voda a bohatému týmu chybí to podstatné. Mezinárodní úspěch, nejlépe samozřejmě zhmotněný do ušatého poháru pro vítěze Ligy mistrů. I letos skončil francouzský šampion daleko od finálových bran. Po letních investicích, jaké svět do té doby nezažil…

– INTERVIEW II: O PŘESTUPU SE RÁD POBAVÍM! Když loni v létě odcházel do Itálie, málokdo věřil, že se prosadí. Mnozí mu předpovídali lavičku a brzký návrat, ale on jim ukázal. V právě probíhající sezoně Serie A nasázel Antonín Barák v dresu Udinese šest branek a na dalších pět přihrál. Je druhým nejlepším střelcem klubu a po Jakubu Janktovi i jeho druhým nejdražším hráčem. Možná už v létě se o něj strhne nelítostný boj!

– KAUZA: ITALOVO PODIVNÉ ODCHÁZENÍ! Po nepovedené ligové remíze 1:1 s oslabenou Zbrojovkou Brno jsme byli začátkem března svědky vyhazovu italského trenéra Andrey Stramaccioniho z lavičky pražské Sparty včetně jeho košatého, několikajazyčného realizačního týmu. Ovšem těch scénářů tohoto zvláštního odcházení se vyskytlo hned několik. Jak to vlastně bylo?

– PŘÍBĚH: UŽ JSEM PRÝ DOSPĚLÝ! Italský fotbal dostává jeden knokaut za druhým. Kluby Serie A nezískaly od roku 2010 žádnou evropskou trofej, reprezentace Itálie bude po 60 letech chybět na MS 2018 v Rusku. A v téhle svízelné situaci ještě ke všemu opomíjejí útočníka, který by aspoň část problémů mohl vyléčit. Mario Balotelli si však za to může hlavně sám. Dlouho zůstával jen přerostlým dítětem. Zlobivým, svérázným, nepředvídatelným. Až nyní snad konečně dostává rozum. Nebude pozdě?

– INTERVIEW III: BOHEMCE FANDIL I VE TŘETÍ LIZE! Seriál o uměleckých osobnostech zasažených fotbalovým fandovstvím začínáme Karlem Šípem. O protagonistovi úspěšné talk show Všechnopárty, držiteli osmi cen TýTý, textaři a scenáristovi se všeobecně ví, že chodí na zápasy mužstva Bohemians Praha 1905. Bylo tomu tak ale vždycky?

– TÉMA II: DRŽME SE TEORIE SNĚHOVÉ KOULE! Jarní derby pražských „S“, kdy Sparta vedla nad Slavií už 3:0 a nakonec uhrála jen plichtu 3:3, jistojistě vstoupí do dějin nejvyšší české soutěže. „Sparta dojela na fyzičku,“ znělo z řad expertů i laiků. Jak je to vlastně v českých klubech s připraveností prvoligových fotbalistů? Je jejich kondice srovnatelná s vyspělou Evropou? Průvodcem v této spletité a do značné míry vědecké problematice bude jeden z největších českých odborníků na kondiční přípravu sportovců PhDr. Jan Cacek, proděkan Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

– TALENT: ASIJSKÝ TYGR SON! Když Jižní Korea na mistrovství světa v roce 2002 vyhrála svou skupinu a přes Itálii a Španělsko se senzačně probojovala až do semifinále, bylo Son Hung-minovi teprve devět let, ale už tehdy věděl, že jediné, čemu se kdy chce věnovat, je fotbal. A právě hráči, kterým tehdy u televize křečovitě držel pěsti, se nejvíce zasadili o to, že si dnes usměvavý pětadvacetiletý Korejec plní svůj sen v nejlepší soutěži na světě. Letos může jejich úspěch napodobit.

– ZAJÍMAVOST: KDYSI SLAVNÉ KLUBY – 1. DÍL. Zašlá sláva, polní tráva. Tohle přísloví všichni známe. Bývaly slavné, vyhrávaly i velké evropské trofeje. Dnes živoří v nižších soutěžích a sní o návratu na výsluní. Bývalé slavné kluby. Tady představíme ty nejznámější z nich, v prvním díle nahlédneme do Anglie, Itálie i Německa!

– INTERVIEW IV: DARIDA MUSÍ BÝT VĚTŠÍM EGOISTOU! O Vladimíru Daridovi, novém českém Fotbalistovi roku, mluví jako o srdci týmu. O srdci Herthy Berlín. Jako o budoucnosti. Maďarský trenér tradičního německého klubu Pál Dárdai se na českého záložníka, kterému neřekne jinak než Vladi, spoléhá a spřádá s ním jeden sen. Přivést Herthu Berlín do Ligy mistrů!

– KOMENTÁŘ MĚSÍCE: ČECHY ČECHŮM? Skutečnost, že italský kouč Andrea Stramaccioni už Spartu netrénuje, je v pořádku. Neprojevil se v Česku jako dobrý trenér. Teď jsou však na místě obavy, že tenhle průměrný fotbalový kouč progresivní myšlenku oživit český fotbal nejen kvalitními hráči, ale i trenéry ze zahraničí na pár let zase zdiskreditoval. Přitom takové podněty z venku potřebujeme, ostatně je to vidět i na výsledcích reprezentace v kvalifikaci MS či v evropských pohárech. Co stačí na domácí ligu, v zahraničí kulhá…

– HATTRICKÁŘ: Kdo je přeceňovaný, kdo podceňovaný? A kdo je frajer a zbabělec? Řeč dojde i na vtip a citát měsíce, těšit se můžete i na ty nejzajímavější události.

HATTRICK, to je nekompromisní nálož fotbalového čtení! Proměňte svou šanci za pouhých 79 korun! HATTRICK vás nenechá v ofsajdu! V prodeji již od čtvrtka 5. dubna 2018!