Deset hráčů Chelsea, nad nimiž se vznáší brzký konec na Stamford Bridge

Deset hráčů Chelsea, nad nimiž se vznáší brzký konec na Stamford Bridge

Chelsea šla do této sezony jakožto obhájce titulu a určitě se nečekalo, že bude sedm zápasů před koncem soutěže mimo nejlepší čtyřku (ztrácí osm bodů) a příští ročník Ligy mistrů tak bude být bez ní.

Také proto se v létě na Stamford Bridge čeká velký třesk, který může přinést jako konec italského manažera Antonina Conteho, tak celé řady důležitých hráčů soudobého áčka Blues.

Anglický tisk (mimo jiné The Telegraph) napočítal, že může modré straně Londýna zamávat až deset borců a není to žádné přestřelené číslo. Ani hvězdy Eden Hazard či Thibaut Courtois (oba jsou spojováni například s Realem) zatím stále nepodepsaly nové kontrakty.

Brzy vyprší dohoda také Gary Cahillovi, Pedrovi, Davidu Luizovi, Cesci Fábregasovi či Olivieru Giroudovi, který je přitom součástí kádru teprve několik týdnů. (ano, Roman Abramovič koncepčně nedává hráčům starším třiceti let dlouhé smlouvy).

Veškeré změny chce Chelsea oznámit ještě před letní pauzou. Určitě se bude řešit i post sportovního ředitele, který je momentálně po podzimním konci Michaela Emenala neobsazen.

Komu na Stamford Bridge končí smlouva v dohledné době?

30. červen 2018: Willy Caballero

30. červen 2019: Cesc Fábregas, Gary Cahill. David Luiz, Pedro, Olivier Giroud, Thibaut Courtois

30. červen 2020: Eden Hazard, Willian, César Azpilicueta

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.