Fillo: Nikdo nám nemůže zazlívat, že protihráči dostanou nakopáno, jedou na Baník

Fillo: Nikdo nám nemůže zazlívat, že protihráči dostanou nakopáno, jedou na Baník

Poslední Ostrava bodovala s Plzní po několika letech prázdna a oživila své šance na udržení HET ligy. V tuto chvíli ji chybí na čtrnáctou pozici hratelné čtyři body. Jak hodnotila dohrávku 19. kola jedna z největších hvězd Baníku Martin Fillo?

"Bylo důležité zvládnout minulý zápas, což se podařilo, nyní jsme přidali bodík a pořád jsme ve hře. Jsme optimisticky naladění, budeme chtít bodovat naplno a doufám, že Baník nenecháme padnout," pronesl svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Diváci branku neviděli, ale sám bývalý záložník Teplic či Plzně měl v prvním dějství dvě velké příležitosti, co to mohly změnit. "S Plzní, která disponuje fantastickým kádrem a má nejlepší mančaft u nás, tak bychom před zápasem bod asi brali. Ale možná bychom si zasloužili i tři, kdybychom využili jednu ze dvou šancí, které jsme měli v první půli. Obě situace byly nebezpečné a donutily Hrušku k dobrému zákroku. Bylo tam víc takových závarů, ale nedokázali jsme to tam bohužel dotlačit," mrzelo kolegu Diopa, Hrubého, Poznara, Jiráska, Fleišmana a spol.

Ačkoliv Fillo nebude moc nastoupit v příštím kole ve Zlíně kvůli žlutým kartám, zkušeného borce těší, že už se jeho klub sehrává. "Čím víc odehrajeme zápasů, tak se hra zvedá. Ocenili to i diváci, kterým strašně děkujeme za podporu. A je vidět, že se po prvních zápasech, které jsme nezvládli, zvedáme. Doufám, že v dalších budeme bodovat naplno. Myslím, že tady jsou hráči, kteří se nešetří, kteří se vydají. Jen nám hrozně chyběla souhra a kvalita. Tam jsme mohli běhat a bojovat jak chtěli, a nefungovalo to. Teď už se víc poznáváme. Bojovnost je extrémní. Každý hráč do toho letí na sto procent, není kam couvnout, bojujeme o život. Nikdo nám nemůže zazlívat, že protihráči dostanou nakopáno, jedou na Baník a my hrajeme o život. To je čeká i v dalších zápasech," uzavřel dvaatřicetiletý fotbalista, jenž dorazil do Baníku letos v zimě ze Stínadel.