Given má jasno: Benítez by byl blázen, kdyby Dúbravkovi nenabídl dlouholetou smlouvu

Given má jasno: Benítez by byl blázen, kdyby Dúbravkovi nenabídl dlouholetou smlouvu

Ostřílený Martin Dúbravka vnikl do Premier League takovým způsobem, že to vypadá, jako by ji hrál už dlouhé roky. Z celkových pěti zápasů prohrá jeho Newcastle pouze jednou a slovenský gólman dokázal udržet hned tři čistá konta.

Není proto divu, že k okamžitému uplatnění opce a podpisu víceleté smlouvy nabádá vedení i Strak i jejich někdejší brankářská ikona Shay Given. Ir se 134 mezinárodními starty odchytal v St. James Parku mezi lety 1997 - 2009 dvanáct dlouhých sezon.

"Rafael Benítez už 18 měsíců shání brankáře a teď, když ho má, jedná se jen o hostování. Byl by blázen, kdyby si Dúbravku nezavázal dlouhodobější smlouvou," uvedl v interview pro britský tisk bývalý přední brankář, který mimo jiné hájil i tři tyče Blackburnu, Stoke, Manchesteru City, Swindonu, Celtiku, Sunderlandu, Aston Villy či Middlesbrough.

Nic by na tom nemělo změnit ani to, že za devětadvacetiletého slovenského reprezentačního gólmana bude muset momentálně dvanáctý celek anglické ligy vysázet až šest milionů eur.

Milion padl na jeho zapůjčení ze Sparty, další milion by měl přilétnout na Letnou po odchytání sedmi zápasů a čtyři miliony eur by měly vše uzavřít po samotném podpisovém aktu.

Given dal Dúbravkovi přezdívku podle oblíbeného anglického seirálu "Roy of the Rovers". "Jeho premiéra v anglické lize byla jako z tohoto seriálu. Přišel do nové země, do nové ligy, musel zvládnout nový jazyk, ale vypadal, jako by zde působil už deset let. Svým pozitivním vystupováním pozvedl celé mužstvo," chválil někdejšího strážce svatyně Žiliny či Liberce.

Ačkoliv má o Dúbravsku stát například Udinese, ten by se setrvání na ostrovech neměl bránit. "Když předvedete několik skvělých zákroků, publikum je tady neuvěřitelné. Jde o něco podobného jako vstřelit gól. Příznivci stojí za vámi a cítíte obrovskou podporu, kterou na vás přenášejí," uzavřel jednačtyřicetiletý Given, který fandy Magpies velmi dobře zná a moc dobře ví, o čem mluví.

Dúbravka v Premier League?

32. kolo Newcastle–Hudderrsfield 1:0
30. kolo Newcastle–Southampton 3:0
29. kolo Liverpool–Newcastle 2:0
28. kolo Bournemouth - Newcastle 2:2
27. kolo Newcastle–Manchester United 1:0

Celkem 5 zápasů (3–1–1), skóre 7:4, 3 čistá konta.