Hašek o svěřencích Vrby: Jednoznačně zůstávají za očekáváním, nejsou ve formě a mají špatné období

Hašek o svěřencích Vrby: Jednoznačně zůstávají za očekáváním, nejsou ve formě a mají špatné období
OBSAHUJE VIDEO

Vršovičtí Klokani, kterým patří průběžná sedmá pozice, mají před sebou velkou nedělní výzvu. Proti lídrovi z Plzně, který dokázal v odvetné části HET ligy vyhrát pouze jedno utkání, budou hájit na jaře nedobytný Ďolíček.

Ačkoliv soubor Pavla Vrby aktuálně nedisponuje stoprocentní formou, trenér Bohemians 1905 Martin Hašek má pro něj jen slova chvály. "Plzeň už každý fanoušek z televize zná. V posledních letech opakovaně zanechávají stopu v evropských pohárech. Jsou top mužstvem v České republice a to i na úkor Sparty a Slavie. K nám přijede jako vedoucí mužstvo tabulky s obrovským náskokem," uvedl na adresu západočeského celku někdejší kormidelník Sparty, Pardubic či Vlašimi, jehož slova zazněla na webu bohemians.cz.

"Disponují kvalitním a širokým kádrem. Navíc jsou dlouho spolu, mají zažitý svůj styl hry. Několik hráčů nastupuje za reprezentační výběry, čímž získávají zkušenosti, které uplatňují v ligových zápasech. Účastí v evropských pohárech rovněž nabývají zkušenosti. Oba gólmani by byli jedničkou v jakémkoliv českém týmu. V defenzivě je zkušený stoper Hubník, dále i kvalitní Limberský. V záloze Hrošovský nebo Kopic, což je velmi kvalitní krajní hráč. Na samém hrotu celé sestavy pak nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík. Mohli bychom vyjmenovat klidně celou sestavu Viktorie," pokračoval v hodnocení plzeňské soupisky šéf Tetteha, Jindřiška, Barteka, Švece a spol.

Poslední plzeňské výkony mu samozřejmě neunikly. "Jednoznačně zůstávají za očekáváním. Šest bodů z šesti kol je málo, protože jejich jarní bodové konto vychází na jeden bod na utkání. S takovou bilancí by nebyl spokojen žádný tým, neboť v rámci celé sezóny by to vyšlo na třicet bodů, což bývá bodový zisk týmů hrajících o záchranu. Mají jiné ambice, nejsou ve formě a aktuálně mají špatné období," neschovával se za fráze Hašek.

Ten se těší na vyprodaný stadion a velkou podporu. "Těšíme se na to, že se můžeme poměřit s takovým mužstvem, ale samozřejmě i na stadion. Každý hráč se těší na plný stadion. Kdyby se k nám vešlo čtyřicet tisíc diváků a skutečně by tolik lidí přišlo, tak bychom se těšili ještě více. Plzeň sice na jaře nemá formu a my všechny tři domácí zápasy vyhráli. Nemusí tomu ovšem tak být i po neděli, i když si samozřejmě přejeme, aby naše domácí série pokračovala. Pokud se nám podaří předvést takový výkon jako v těch předešlých domácích zápasech, tak to s námi bude mít Plzeň těžké," uzavřel na webu bohemians.cz mlabratr legendárního hokejového brankáře.