Hašek o svěřencích Vrby: Jednoznačně zůstávají za očekáváním, nejsou ve formě a mají špatné období

OBSAHUJE VIDEO

Vršovičtí Klokani, kterým patří průběžná sedmá pozice, mají před sebou velkou nedělní výzvu. Proti lídrovi z Plzně, který dokázal v odvetné části HET ligy vyhrát pouze jedno utkání, budou hájit na jaře nedobytný Ďolíček.

Hašek o svěřencích Vrby: Jednoznačně zůstávají za očekáváním, nejsou ve formě a mají špatné období

Ačkoliv soubor Pavla Vrby aktuálně nedisponuje stoprocentní formou, trenér Bohemians 1905 Martin Hašek má pro něj jen slova chvály. "Plzeň už každý fanoušek z televize zná. V posledních letech opakovaně zanechávají stopu v evropských pohárech. Jsou top mužstvem v České republice a to i na úkor Sparty a Slavie. K nám přijede jako vedoucí mužstvo tabulky s obrovským náskokem," uvedl na adresu západočeského celku někdejší kormidelník Sparty, Pardubic či Vlašimi, jehož slova zazněla na webu bohemians.cz.

"Disponují kvalitním a širokým kádrem. Navíc jsou dlouho spolu, mají zažitý svůj styl hry. Několik hráčů nastupuje za reprezentační výběry, čímž získávají zkušenosti, které uplatňují v ligových zápasech. Účastí v evropských pohárech rovněž nabývají zkušenosti. Oba gólmani by byli jedničkou v jakémkoliv českém týmu. V defenzivě je zkušený stoper Hubník, dále i kvalitní Limberský. V záloze Hrošovský nebo Kopic, což je velmi kvalitní krajní hráč. Na samém hrotu celé sestavy pak nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík. Mohli bychom vyjmenovat klidně celou sestavu Viktorie," pokračoval v hodnocení plzeňské soupisky šéf Tetteha, Jindřiška, Barteka, Švece a spol.

Poslední plzeňské výkony mu samozřejmě neunikly. "Jednoznačně zůstávají za očekáváním. Šest bodů z šesti kol je málo, protože jejich jarní bodové konto vychází na jeden bod na utkání. S takovou bilancí by nebyl spokojen žádný tým, neboť v rámci celé sezóny by to vyšlo na třicet bodů, což bývá bodový zisk týmů hrajících o záchranu. Mají jiné ambice, nejsou ve formě a aktuálně mají špatné období," neschovával se za fráze Hašek.

Ten se těší na vyprodaný stadion a velkou podporu. "Těšíme se na to, že se můžeme poměřit s takovým mužstvem, ale samozřejmě i na stadion. Každý hráč se těší na plný stadion. Kdyby se k nám vešlo čtyřicet tisíc diváků a skutečně by tolik lidí přišlo, tak bychom se těšili ještě více. Plzeň sice na jaře nemá formu a my všechny tři domácí zápasy vyhráli. Nemusí tomu ovšem tak být i po neděli, i když si samozřejmě přejeme, aby naše domácí série pokračovala. Pokud se nám podaří předvést takový výkon jako v těch předešlých domácích zápasech, tak to s námi bude mít Plzeň těžké," uzavřel na webu bohemians.cz mlabratr legendárního hokejového brankáře.