Dejte mu ještě čas. Všechno má teprve před sebou, hájí Schicka kouč Římanů

Dejte mu ještě čas. Všechno má teprve před sebou, hájí Schicka kouč Římanů

Dvaadvacetiletý český útočník Patrik Schick přišel v létě do AS Řím za rekordní sumu s velkým očekáváním, které zatím v italské metropoli nenaplnil. Zatímco fanoušci a kritici se ptají, jestli se jednalo o dobrý tah, kouč Římanů Eusebio di Francesco mu důvěřuje a hájí ho se slovy, že potřebuje čas.

Schicka trápila po příchodu ze Sampdorie zranění, která ho vyřadila ze hry na několik zápasů. Na Stadio Olimpico odehrál jen šest ligových zápasů a jedno utkání v Coppa Italia. Zatímco jedni bijí na poplach, kouč římského AS je v klidu a věří, že zlaté časy českého internacionála teprve přijdou.

„Musíme ho nechat růst a nevyvíjet na něj žádný tlak. Dejte mu jako já čas. Všechno má teprve před sebou,“ prohlásil Di Francesco na tiskové konferenci před ligovým střetem s Fiorentinou. „Být Římanem není snadné a potřebuje se zlepšit. Já mu ten čas dám. Vždy jsem tvrdil, že má skvělé schopnosti, ale všichni víme, že každý hráč se vyvíjí jinak,“ pokračoval kouč Římanů v obhajobě svého útočníka.

„Rozhoně na něj nehodlám spěchat. Kdyby byl pod tlakem, nemusel by tíhu zodpovědnosti unést. Možná proti Fiorentině nastoupí, možná ne, ale pokud hrát bude, nebudu ho pranýřovat za nějaké chyby,“ dodal kouč Římanů, kteří se po porážce 1:4 v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou soustředí spíše na Serie A.