Plzeň schytala v Ďolíčku pětigólový výprask, Hapal oslavil se Spartou první výhru

Třiadvacáté kolo české nejvyšší soutěže začalo v sobotu v jednu hodinu odpoledního času prvním duelem. O udržení bojující Brno přivítalo pražskou Slavii, která se na jaře také výsledkově trápí. Jediný gól spatřili diváci v 71. minutě, kdy se hlavou prosadil střídající Stanislav Tecl. Pro sešívané to jsou důležité tři body, Brno naopak bude muset v dalších kolech zabrat, pokud se nechce smířit s účastí v nižší soutěži.

Bídná série pěti jarních remíz je pro pražskou Spartu u konce, dokonce dokázala vyhrát i druhý poločas, ve kterých se pravidelně trápí. Doma rozradostnila své fanoušky přesvědčivou výhrou s Duklou, kterou nakonec udolala rozdílem třech branek. Skóre otevřel již ve třetí minutě Šural, který pak upravil i na konečných 3:0. Jednu branku a asistenci si připsal srbský záložník Plavšič.

Tak už i Jablonec ztratil body. Pod taktovkou kouče Rady byl k neporažení, dokud si na něj neposvítila Mladá Boleslav. Ta se díky brance Křepky v 28. minutě dostala do vedení a dlouho sahala po třech bodech. Proti byl ale Doležal, který tři minuty před koncem upravil na konečných 1:1. V samotném závěru se pak ještě vykartoval Trávník po druhém žlutém listu.

Jihlava svedla další záchranářskou misi, na jejímž konci závěrečný hvizd rozhodl o tom, že Ježci získají další důležitý bod. Na půdě Olomouce sice prohrávali po prvním poločase po trefě Jakuba Plška, ale nakonec se dočkala. Stalo se to sice v oslabení, neboť byl vyloučen Kamsa Mara, ale Pavel Dvořák obstaral důležitou trefu, která znamenala bod.

Souboj tonoucích se celků dopadl úspěšněji pro ostravský Baník. Ten dokázal zvítězit proti Zlínu rozdílem dvou branek. Důležité tři body obstarali Jirásek s Granečným. Ševci nedokázali naopak navázat na předešlou výhru se Slavií a budou muset o udržení v HET lize ještě zabojovat.

Slovan Liberec se mohl dotáhnout na druhou Slavii, ale tuto možnost odmítl. Pod Ještědem přivítal Teplice, které nedávají body jen tak lehce. Domácí se sice dostali do vedení ve druhém poločase díky penaltě Potočného, ale Žitný a Vaněček v samotném závěru utkání otočili.

Trápení aktuálního lídra tabulky se zase o něco více prohloubilo. Plzeň na jaře uspěla pouze na půde Zlína, jinak na svém kontě střídá samé remízy a porážky. Poslední zaváhání přišlo na hřišti Bohemians, kde než se Viktoriáni stihli vzpamatovat, prohrávali o tři branky. Výběr trenéra Vrby náhle pochopil, že takhle to dál nepůjde a pokusil se alespoň o nějakou korekci skóre. Ta vesměs přišla ihned vzápětí po třetí brance, ovšem ani tak se Plzeň v poločase neubránila odchodu do šaten se čtyřgólovým přídělem. Chvíli po změně stran hosté měli dobrou příležitost ze standardní situace, ale tu nevyužili, čímž opět dali slovo domácímu týmu. Tetteh v 56. minutě trefou pod břevno přidal za Bohemians pátý gól, který totálně položil hosty na lopatky. Plzeň se po zbytek zápasu sice snažila, avšak recept na nepropustnou obranu Zelenobílých již nenašla. Konec utkání 5:2.

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Tecl. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Lutonský, Juhar, Michal Škoda - Ngadeu, Sobol, Frydrych. Diváci: 5546.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík (63, Sukup), Kryštůfek, Lutonský - Acosta, Polák, Sedlák, Juhar - Michal Škoda (89. Růsek) - Zikl (72. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Souček - Stoch (83. Necid), Hušbauer, Hromada (55. Tecl), Bořil - Milan Škoda (81. Danny). Trenér: Trpišovský.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 3. a 80. Šural, 14. Plavšič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Koval. ŽK: Kulhánek - Holík, Bilovský, Miloševič. Diváci: 11 123.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, Vatajelu - Stanciu (82. Sáček), Kulhánek, Kanga, Plavšič - V. Kadlec (46. Ben Chaim), Šural (86. Lafata). Trenér: Hapal.
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Bilovský - Holík (82. Doumbia), Brandner, Douděra, Podaný - Schranz (78. Djuranovič). Trenér: Hynek.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 28. Křapka - 87. Doležal. Rozhodčí: Berka - Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Matějovský, Jánoš, Valenta, Konaté - Trávník. ČK: 90. Trávník. Diváci: 3773.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Šušnjar, Křapka - Jánoš - Konaté, Matějovský (46. Hubínek), Mareš (85. Ladra) - Přikryl (60. Valenta), Magera. Trenér: Weber.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - V. Kubista - Masopust (88. Diviš), Trávník, Považanec (56. Doležal), Jovovič (76. Hanousek) - Chramosta. Trenér: Rada.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 42. Plšek - 67. Dvořák. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Kubr. ŽK: Jemelka - Mara, Rakovan. ČK: 54. Mara (Jihlava). Diváci: 3471.
Olomouc: Buchta - Sladký (72. Moulis), Radakovič, Jemelka, Hála (89. Yunis) - Zahradníček, Houska (74. Texl), Kalvach, Falta - Plšek - Řezníček. Trenér: Jílek.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Klíma), Štěpánek, Tlustý, Schumacher - Nový, Mara, Ljovin, Popovič (77. Keresteš) - Fulnek (90. Opluštil), Dvořák. Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 6. Jirásek, 90+1. Granečný. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek. ŽK: Bačo - Baroš. Diváci: 5898.
Zlín: Zlámal - Kopečný (68. Mehanovič), Bačo, Gajič, Bartošák (87. Džafič) - Vukadinovič, Jiráček, Hronek, Traoré, Holzer - Vyhnal (65. Beauguel). Trenér: Petržela.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - De Azevedo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (46. Granečný) - Poznar (71. Diop), Baroš (90. Psyché). Trenér: Páník.

Slovan Liberec - FK Teplice 1:2 (0:0)

Branky: 56. Potočný z pen. - 81. Žitný, 89. Vaněček. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Bosančič, Mikula - Krob, Soungole. Diváci: 4929.
Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančič (72. Bartl), Potočný (87. Malinský) - Pulkrab (81. Da Silva). Trenér: Holoubek.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Pochylý. ŽK: Čolič, Janečka, Hošek, Šisler - Divíšek. Diváci: 3899.
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler, Panák - Lingr (66. Voltr), Budínský (85. Weber), Kalabiška - Wágner (55. Janečka). Trenér: Mucha.
Slovácko: Heča - Juroška, Krejčí, Břečka - Daníček, Divíšek - Navrátil, Havlík, Machalík (87. Sadílek), Petr (83. Rezek) - Zajíc (73. Kubala). Trenér: Kordula

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 5:2 (4:2)

Branky: 11. Šmíd, 23. Reiter, 36. Mašek, 38. Mašek, 56. Tetteh – 37. Kocič (vl.), 41. Kopic. ŽK: Tetteh – Hořava, Kovařík, Hrošovský, Hájek. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Vlasjuk. Diváci: 5000.
Bohemians 1905: Fryšták – Dostál, Šmíd, Hůlka, Kocič – Reiter (86. Záviška), Jindřišek, Mašek, Hašek, Bartek (90. Nečas) – Tetteh (79. Kabajev).
Plzeň: Hruška – Limberský, Hubník, Hájek, Kovařík – Hořava (64. Ivanschitz), Hrošovský – Kopic, Čermák (41. Bakoš), Zeman (77. Petržela) – Chorý.