Kouč Juve: V mladých hráčích problém nevidím. Léto plné změn se nám ale nevyhne

Kouč Juve: V mladých hráčích problém nevidím. Léto plné změn se nám ale nevyhne

V italské nejvyšší soutěži sice Stará dáma vede a míří za dalším ligovým triumfem v řadě, ale v Lize mistrů si opět láme zuby. V cestě ji stojí Real Madrid, který v úvodním čtvrtfinále vyhrál jasně na její půdě rozdílem třech branek. Kouč Massimiliano Allegri tuší, že bude v létě nutné výrazně nakupovat.

Vítězství se od Juventusu očekávají. Turínský gigant se nesmíří jen s vládou na Apeninském poloostrově. Uspět chce také v poháru Coppa Italia a především pak v Lize mistrů, kde čeká na cennou trofej již hezky dlouho. Allegri moc dobře ví, jak těžké je udržet krok a být efektivní na třech frontách, proto věští, že se jeho tým v létě nevyhne změnám.

V minulé sezóně dokráčel Juventus až do finále Ligy mistrů, ale na Real Madrid už nestačil. O dva roky dříve se mu v berlínském finále nedařilo proti Barceloně. „Po Berlíně jsme změnili devět postů v základní sestavě a nyní máme deset hráčů, kteří se narodili v letech 1990 až 1997," poukazuje na fakt, že kádr Staré dámy je plný mladíků.

„Vždycky jsem rád pracoval s mladšími hráči a podporoval jejich vývoj. V příští sezóně bychom s tímto kádrem určitě opět něco uhráli, ale nesmíme se spokojit s málem a v létě přivést další tváře. Potřebujeme perspektivní mladíky míchat v týmu se zkušenými hráči, aby vše bylo vyvážené. Nemyslíme jen na jednu sezónu, ale do budoucna. Stále hledáme motivaci a i já si myslím, že má role v Juventusu má stále cíle, kterých lze dosáhnout,“ dodává Allegri.