Sehnat pro Příbram titulárního sponzora je velmi složité, říká prezident Starka

Sehnat pro Příbram titulárního sponzora je velmi složité, říká prezident Starka

Josefem Csaplárem vedená Příbram začala v posledních týdnech šlapat. Má druhý nejlepší útok i druhou nejlepší obranu Fotbalové národní ligy a díky sedmi tříbodovým ziskům v řadě si s přehledem udržuje druhé místo, ze kterého se na konci ročníku půjde zpět do HET ligy.

Prezident 1.FK Jaroslav Starka přiznal, že jednání s partnery nejsou v případě druhé ligy tak snadná jako o patro výše. "Jednání se sponzory probíhají pořád, ale druhá liga pro ně není tak zajímavá a sehnat pro Příbram titulárního sponzora je pro nás klub velmi složité. Finanční situace je bez generálního partnera složitá, ale co můžeme dělat, situace je stabilní a doufáme, že takhle vydrží co nejdéle. Přestože podpora města šla minimálně o 50% dolů, mám Příbram rád, žiji tady celý život, mám k městu kladný vztah a chci tady svůj fotbalový život dožít," pronesl na webu fkpribram.cz první muž klubu.

Vzhledem k aktuálnímu druholigovému dění pozvolna pošilhává po elitě. "Ambice postoupit máme a chceme postoupit hned. Říkám to stále, všichni se smáli, opustilo nás šestnáct hráčů, ale je tu pár zkušených borců a parta mladých. Pod Pepíkem Csaplárem věřím, že se nám to povede. Již nechybí tolik kol, které ale budou těžké. Máme s financemi starosti, ale chceme vše zvládnout a hrát ligu důstojně. Snad půjdeme do ligy a budeme schopni ji finančně hrát. Jak se proslýchalo, že chci končit, já končit nechci. A když už by skončil fotbal, tak mládež musí pokračovat. Ale smysl to má pouze i s A týmem, kde dostávají odchovanci šanci," pokračoval nadřízený Zápotočného, Skácela, Grajciara či Slepičky.

Pokud by Příbram postoupila, mohla by zažít i nový ligový formát. "Musím říct, že se mi to nelíbí, možná pro někoho to bude atraktivní, pro mě to však nemá smysl. Za Příbram se mi formát soutěže nelíbí, stále se díváme do Belgie či Rakouska, ale třeba v Anglii nebo Španělsku to nehrají. Je to dlouhodobá soutěž, kdo má nejvíce bodů vyhraje. Respektuji to, ale za sebe říkám, že se mi to nelíbí," doplnil dlouholetý funkcionář.

U řeky Litavky dlouhodobě bojují také se slabou návštěvností. "Pamatuji dobu, kdy chodilo na druhou ligu i osm tisíc lidí, kdy jsme tady hráli ČFL, to chodily čtyři tisíce. Když jsme začali před 20 lety hrát první ligu, tak deset tisíc. Nyní se to ustálilo, že lidé nechodí. Problém vidím, že se neprodukuje atraktivní fotbal, na druhou stranu většina lidí má jiné zájmy a když vyjmete Spartu, Slavii či Olomouc, tak lidé nechodí na nic, na žádné další sporty. V Německu jsou na basketbal, volejbal, a tak dále plné haly. Musíme udělat maximum, aby lidé chodili," uzavřel první muž příbramského fotbalu.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.