Cavani, Mbappé, Balotelli, Falcao a spol. by mohli mít miliony nových fanoušků

Cavani, Mbappé, Balotelli, Falcao a spol. by mohli mít miliony nových fanoušků

Ángel di María, Julian Draxler, Mario Balotelli, Memphis Depay, Dimitri Payet, Edinson Cavani, Radamel Falcao, Neymar či Kylian Mbappé by mohli mít další statisíce a miliony nových fanoušků. Pokud tedy setrvají v zemi galského kohouta i nadále.

Ligue 1 totiž pokračuje ve své expanzi do Číny a vedení nejvyšší francouzské soutěže se dohodlo na vysílacích právech na příští čtyři roky až do června 2022.

Jak informoval Francouzský svaz (LFP), smlouva se začne plnit od příštího soutěžního ročníku 2018/2019 a její součástí budou dva vysílané zápasy z každého hracího dne soutěže. Celkem tedy čínští diváci uvidí porci 76 utkání ročně.

Finanční aspekty kontraktu zveřejněny nebyly, ale očekává se, že nebudou zrovna malé. A to i přesto, že je Ligue 1 mezi TOP 5 soutěžemi Starého kontinentu považována až za poslední, čili pátou nejlepší.

"Rok po otevření naší pobočky v Pekingu jsme dosáhli skutečného průlomu v zatraktivnění francouzského fotbalu v zahraničí," liboval si výkonný ředitel LFP Didier Quillot.

A bodejť by nebyl spokojený. Ligu, ve které brzy oslaví svůj sedmý titul Paris Saint-Germain, bude moci nově sledovat miliarda Číňanů...

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.