Kalich trpělivosti přetekl a trenér Chelsea po dalším zaváhání svalil vinu na hráče

Kalich trpělivosti přetekl a trenér Chelsea po dalším zaváhání svalil vinu na hráče

Nejvyšší anglická soutěž se pomalu blíží ke svému konci a mistrovská Chelsea podobně jako před dvěma lety zažívá značný výkonnostní propad. V posledním ligovém kole svěřenci Antonia Conteho neudrželi jednogólové vedení nad West Hamem a první čtyřka tabulky se jim vzdálila na propastných deset bodů.

„Jsem strašně frustrovaný z našeho výkonu a pevně doufám, že to tak cítí i moji hráči. Až přijdou domů, měli by mlčet a zpytovat svědomí. Teprve až si uvědomí, co se vlastně stalo, budou naladěni na stejnou frekvenci jako já,“ poznamenal osmačtyřicetiletý trenér.

Domácí zápas s West Hamem (1:1) nebyl jediným, ve kterém Chelsea nepodala stoprocentní výkon. Jistý herní úpadek je možné sledovat již delší dobu. Bilance Blues za poslední čtyři měsíce čítá pouhých šest vítězství.

Forma: DDDDDWLWLLWWDDLLWLWLD

„V této sezoně nás doprovází jisté nedostatky a poslední zápas navíc ukázal, že nejsme ani mentálně připraveni se o výsledek porvat do samotného konce. Pokud jsou hráči s takovým výkonem spokojeni a pouze to svedou na ‚nedostatek štěstí‘, pak nic z toho, co děláme, nemá žádnou cenu, protože podobnou mentalitu si přeneseme i do dalších utkání,“ vytkl Conte. 

Na hráče Blues nyní čeká posledních šest ligových střetnutí, jež určí jejich osud pro příští sezonu. Chelsea je sice momentálně na pátém místě, což jí zaručuje účast alespoň v Evropské lize, ovšem už jí pomalu dýchá na záda Arsenal. Tomu stačí k dosažení svého městského rivala pouhé tři body. 

„Pokud nejsme schopni vyhrát podobné typy zápasů jako ten s West Hamem, pak se nemůžeme bavit o nějakých ambicích o umístění v nejlepší čtyřce. Zápasy jako tento musíte vyhrát, abyste naplnili cíle, které jste si předtím určili,“ vysvětloval lodivod Chelsea. „A naším cílem byla místenka do Ligy mistrů, ale na to bychom museli začít proměňovat naše šance a pro správný výsledek na hřišti trpět. Přesně tak, jako to dělají ostatní týmy z velké čtyřky,“ postěžoval si. 

V samotném závěru ovšem ani FA Cup, tedy jediná soutěž, v níž jsou Blues ještě ve hře, Conteho spasit nemusí. Po posledním zaváhání Chelsea se o výkony svého mužstva začal starat i majitel klubu Roman Abramovič, který dokonce zvažuje Italovo brzké odvolání. Na jeho místo by po sezoně mohl usednout současný trenér Monaka Leonardo Jardim, což je pro tuto chvíli největší kandidát. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.