Hašek junior: Podobnou sérii jsem v kariéře ještě asi nezažil

Hašek junior: Podobnou sérii jsem v kariéře ještě asi nezažil

Záložník Filip Hašek, který má minulost ve Spartě či ve Vlašimi, přicházel do Dynama České Budějovice s ambicemi na boj o postup do HET ligy. Realita je však kapku odlišná, než se na jihu země předpokládalo.

Jednadvacetiletý středopolař už čeká v Českých Budějovicích na první vítězství již čtyři měsíce. Nezamrzelo ho někdy, že do klubu vůbec přišel? "Je pravda, že podobnou sérii jsem v kariéře ještě asi nezažil. Ale je to pro mě zase nová zkušenost, navíc ještě není konec sezony. Mrzí mě, že prohráváme. Ale nemrzí mě, že jsem do Dynama šel. Minule jsme to nezvládli výsledkově ani herně. Teď je sice špatný výsledek, ale hra byla dobrá. Dle mého šlo o náš nejlepší jarní zápas. Od toho se odrazíme, nejlépe hned v dalším zápase ve Frýdku," připomněl další kolo jeden ze synů trenéra Bohemians 1905.

Proti Příbrami před návštěvou 1400 diváků byl jeho nynější zaměstnavatel lepší, ale nakonec zůstal po úderu veterána Miroslava Slepičky bez bodů. "Z kluků z Příbrami jsem cítil, že chtějí uhrát remízu. Sám jsem slyšel, jak si říkali: Kluci, remíza je super, udržíme to. To vám ještě psychicky pomůže, když víte, jak jsou rozložené síly. Ale paradoxně jsme utkání nakonec ještě celé prohráli. Výkon, nasazení i předvedená hra byla z naší strany dobrá. Diváky to muselo bavit. Akorát výsledek, ten nás hodně mrzí. Věřím, že se nám v příštím utkání už povede nepříznivou sérii zlomit," doplnil webem fnliga.cz citovaný svěřenec kouče Davida Horejše.

Postupové šance už jsou však definitivně pryč (ze šestého místa tým ztrácí na druhé postupové místo 12 bodů) a to i přesto, že to s nimi po první polovině sezony nevypadalo úplně zle. Nespadne nyní z jihočeského mužstva nervozita? "Postup se nám zase o hodně vzdálil, to je jasné. Budeme hrát takový fotbal, který bude bavit diváky i nás. Víc dělat momentálně asi nemůžeme," uzavřel kolega Staňka, Nitrianského, Kladrubského, Táborského, Javorka a spol.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.