Plzeň vábí Skaláka, Ikauniekse s Trávníkem chce Slavia, Tetteh a Jemelka se řeší i se zahraničními zájemci

V letním přestupovém okně by se v českém fotbalovém zákulisí mohly dít věci. Měnit dres pravděpodobně bude Benjamin Tetteh z Bohemians 1905, Davis Ikaunieks z Jihlavy, Václav Jemelka z Olomouce či Michal Trávník z Jablonce.

Plzeň vábí Skaláka, Ikauniekse s Trávníkem chce Slavia, Tetteh a Jemelka se řeší i se zahraničními zájemci

Trenér Klokanů Martin Hašek považuje svého dvacetiletého ghanského svěřence Tetteha za lepšího hráče, než je Bony Wilfried. A když mladík zazářil proti Plzni (jeden gól a jedna asistence), všechny spekulace podpořil také agent Pavel Zíka.

"Hned druhý den po zápase s Plzní jsem měl několik telefonátů s některými kluby z německé bundesligy," ozřejmil manažer, jehož slova vyšla na webu aktualne.cz.

Velký zájem je také o urostlého hanáckého stopera Jemelku. "Jednáme s řadou klubů, zahraničních i českých. Například v souvislosti s Vencou Jemelkou jsem v úterý dopoledne mluvil s jedním špičkovým týmem ze západní Evropy, který pravidelně hraje o mistrovský titul a účastní se evropských pohárů," pokračoval na stránkách aktualne.cz Zíka.

V případě lotyšského i českého reprezentanta z Vysočiny, respektive severočeské Střelnice, se nejhlasitěji hovoří o příchodu do vršovického Edenu, kde by mli od příští sezony pracovat pod koučem Jindřichem Trpišovským.

Podle něj je ovšem pravděpodobné, že všichni čtyři zmínění, po kterých jdou obě slavná pražská "S" i Viktoria Plzeň, ještě setrvají v české nejvyšší soutěži. Jednat se však začne až na 20 milionech korun.

A HET liga by se mohla dočkat i jednoho návratu. Šestadvacetiletého Jiřího Skaláka už v Brightonu odepsali a ačkoliv je prioritou exsparťanského středopolaře s minulostí v Boleslavi setrvání na ostrovech, na oťukávání Viktorie Plzeň by slyšet mohl. Jak kvůli boji o titul, tak kvůli Lize mistrů. Přeci jen to jsou lákavější vize než nynější tribuna.