Messiho prokletí pokračuje. Proč se mu ve čtvrtfinále nedaří?

Messiho prokletí pokračuje. Proč se mu ve čtvrtfinále nedaří?

Barcelona ostudně podcenila odvetu čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů a na půdě AS Řím prohrála 3:0, což Vlkům zajistilo celkový výsledek 4:4 a postup kvůli pravidlu na vstřelené branky venku. Nebylo to ale jen o podcenění.

Když se nedaří Barceloně, tak se nedaří ani Messimu. A to stejné platí samozřejmě i naopak. Nedalo by se říct, že má Messi špatnou formu, vždyť o víkendu zaznamenal v La Lize hattrick. V tomto odvetném zápase rozhodovalo spíše prokletí.

Messi je totiž každé čtvrtfinále nulový. V úterý nepředvedl takřka nic a i proto zubatý útok Barcelony římskou obranu nepokousal. Bylo to už jedenácté čtvrtfinále Ligy mistrů v řadě, kdy se Messi netrefil! Celkově to činí skoro šest sezón. Svůj poslední gól ve čtvrtfinále Messi zaznamenal proti Paris Saint-Germain v sezóně 2012/13.

Navíc to bylo potřetí v řadě, co Barcelona nepostoupila do semifinále. Loni nestačila na Juventus a rok předtím na ligového rivala Atletico Madrid. V obou dvojzápasech Barcelona útočně zklamala a zaslouženě vypadla.

V zápase s Římem sice hrála špatně pouhý poločas dvojzápasu, i to ale stačilo. Doma Barca i díky dvěma vlastním gólům Vlků vyhrála 4:1 a vypadalo to, že čtvrtfinálové prokletí vypršelo, to byl však pouhý klam, jak ukázala odveta. Šanci na reparát má Messi i celá Barcelona za rok, pokud se tam tedy dostanou. Proč se jim ve čtvrtfinále tak nedaří? To nemůže být náhoda...