Ronaldova penalta ke konci poslala dál Real, Bayern ukopal postup

To bylo zase drama! Dokonce takové, že utkání v Římě je oproti tomu slabý čaj. Juventus vedl na San Bernabeu 3:0 a zápas směřoval do prodloužení, v posledních vteřinách byla však za Benatiův faul nařízena penalta, kterou proměnil CR7! Okořenilo to následné vyloučení Gianluigiho Buffona za nesportovní chování, italský gólman totiž diskutoval nemístně s rozhodčím. Pravděpodobně se jednalo o poslední utkání italské legendy v Lize mistrů. Nezapomínejme ale ani na klidné utkání v Mnichově, kde se rozhodlo o postupu domácích do semifinále.

Juventus se dostal do vedení už ve druhé minutě, kdy přesný centr zužitkoval Mario Mandžukič a načal tak možný comeback. Ten se stal reálnějším po jeho druhé trefě před koncem poločasu. Na 3:0 zvyšoval po hrubce Navase v 61. minutě Matuidi, čímž bylo manko z Turína smazáno.

Obrovské drama ale začalo až v nastavení základní hrací doby, když to vypadalo, že se bude prodlužovat. Za nesportoví chování byla vyloučena legenda jménem Gianluigi Buffon a navíc se zahrávala sporná penalta, které předcházel faul Benatii na Vazqueze a kterou musel chytat jeho náhradník Wojciech Szczenszny. A proti němu se samozřejmě postavil Cristiano Ronaldo, jenž nezklamal. Vstřelil gól v jedenáctém utkání Ligy mistrů v řadě a hlavně poslal Real Madrid do semifinále! Obrovské drama tak nakonec (ne)vyhrál Real Madrid, který postupuje do semifinále.

Druhého semifinalistu hledejte v Mnichově. Bayern Mnichov šel do utkání ve větší pohodě než Real a nenechal Sevillu skórovat. Sám se nikam netlačil a i proto utkání skončilo bez branek. Do další fáze soutěže tak logicky postupuje tým z Německa, jenž v Seville vyhrál 2:1. I zde se v posledních minutách červenilo, na výsledek to však nemělo vliv.

Kompletní složení semifinálové čtveřice tak činí Real Madrid, Bayern Mnichov, AS Řím a Liverpool.

Real Madrid - Juventus 1:3 (0:2)
Branky: 90+7. Ronaldo - 2. a 37. Mandžukič, 61. Matuidi
Červená karta: 90+3. Buffon
Real Madrid zvítězil 4:3 v dvojzápase.

Bayern Mnichov - Sevilla 0:0 (0:0)
Červená karta: 90+2. Correa
Bayern Mnichov zvítězil 2:1 v dvojzápase.