Už jsem si v hlavě všechno urovnal a tlak si nepřipouštím, hlásí Schick, který po postupu přes Barcu raději nešel do města

Byť Patrik Schick při svém debutu v Lize mistrů proti Barceloně neskóroval, zhruba sedmdesát minut pomáhal k pohárovému postupu přes katalánského obra také on. A po závěrečném hvizdu si vysloužil i pochvalu od kouče Vlků Di Francesca.

Už jsem si v hlavě všechno urovnal a tlak si nepřipouštím, hlásí Schick, který po postupu přes  Barcu raději nešel do města

"Samozřejmě to potěší. Dal mi důvěru, tak jsem se ji snažil splatit, jak nejlíp to umím. Snad se to povedlo. Osobně jsme to ale ještě neprobrali, protože teď máme volno," hlásil v rozhovoru pro idnes.cz někdejší útočník Sampdorie, Sparty či Bohemians 1905.

"Před dvěma lety jsem byl touhle dobou v Bohemce, a kdyby mi někdo tehdy řekl, že za dva roky budu hrát čtvrtfinále Ligy mistrů proti Barceloně a ještě přes ni postoupíme... Asi bych mu moc nevěřil. Je to neskutečné, jeden z nejkrásnějších pocitů v životě," přiznal na portálu idnes.cz dvaadvacetiletý český reprezentant, jemuž velké zápasy sedí. "Tady v Itálii je každý zápas těžký. Ať hrajete proti Barceloně, nebo poslednímu Beneventu, vždycky je to dřina. Nehledám rozdíly a snažím se odevzdat to nejlepší v každém utkání. Jsem rád, že zrovna proti Barceloně byl výkon konečně takový, jaký bych si představoval. Vyšlo to celému týmu a já mám nezapomenutelný zážitek."

Věčné město zažilo po vyřazení aktuálního lídra LaLigy velkou euforii. "Radši jsem nikam nešel, ve městě je to neskutečné. Všichni tím žijí, jsou nadšení, berou tohle vítězství jako jeden z největších zápasů v historii klubu. A já jsem moc rád, že jsem u toho mohl být," pokračoval kolega Džeka, El Shaarawyho, De Rossiho a spol., jehož slova vyšla na idnes.cz.

Finále je podle Schicka určitě reálné a vytáhlý mladík říká, že mají šanci porazit každému. Zlomit dosud nepříliš povednou sezonu by pak mohl také osobně a konečně se gólově prosadit i v Serii A, v níž během letošních 680 poskytnutých minut stále ne a ne skórovat...

"Zatím to opravdu nebylo podle plánu, ale už jsem si v hlavě všechno urovnal. Už si nepřipouštím tlak, snažím se pracovat pro tým a na nic jiného nemyslím. Věřím, že góly pak přijdou samy - nechci pořád přemýšlet o tom, jestli je už začnu dávat nebo ne. Hlavní je dosáhnout cílů, které jsme si jako tým vytyčili," zakončila idnes.cz citovaná nejdražší akvizice v historii Říma.