Legenda Chelsea radí: Prodejte Hazarda!

Legenda Chelsea radí: Prodejte Hazarda!

Eden Hazard toho v Chelsea odkopal dost a s týmem ze Stamford Bridge dvakrát vyhrál Premier League a uspěl i v Evropě, kde Blues zvítězili v Evropské lize. Nějaký ten pátek už v Londýně působí, jeho angažmá zde by však mohlo brzy skončit. A pro Chelsea by to bylo podle její vlastní legendy výhodné.

Bývalý stoper Blues Marcel Desailly věří, že by pro Chelsea bylo výhodné belgickou superstar prodat. Je jasné, že prodejní suma takové hvězdy by byla trojciferná a možná by se přibližovala částce 200 milionů liber, za což se dají sehnat dost kvalitní hráči. A rovnou dva nebo tři...

Případný transfer hvězdného Hazarda vyhlížejí dva boháči Real Madrid a Paris Saint-Germain. A to jsou týmy, z kterých se rozhodně peníze vytáhnout dají. Pokud by jeden z nich, nebo samozřejmě kdokoliv jiný, poslal na Stamford Bridge výhodnou nabídku, Desailly by neváhal a Hazarda prodal.

"Když dnes Chelsea prodá Hazarda, může za ty peníze koupit tři kvalitní hráče," říká někdejší stoper AC Milán, Olympiku Marseille nebo právě Chelsea. Samotného Belgičana by prý v sestavě nahradil současný hráč Chelsea Willian. 

Existují nenahraditelní a nebo extrémně těžce nahraditelní hráči. To jsou ovšem pravděpodobně pouze Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Hazard do této společnosti podle Desaillyho nepatří a byla by obrovská chyba, kdyby Chelsea byla natolik naivní, že je Hazard nenahraditelný a neprodejný.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.