Plavšič? Už teď mám nabídku za třikrát víc peněz, než za něj zaplatila Sparta, tvrdí Gluščevič

Plavšič? Už teď mám nabídku za třikrát víc peněz, než za něj zaplatila Sparta, tvrdí Gluščevič

Někdejší útočník Sparty s minulostí v Ultrechtu, Vitessse Arnhem, Heraclesu, Seville či Soluni Igor Gluščevič se nyní živí jako agent, který už nabídl českému prostředí hráče jako Danny, Vladimir Jovovič či Srdjan Plavšič.

Právě posledně jmenovaný rychlonohý křídelník, který dosud v HET lize nastoupil dvanáctkrát, na trávnících strávil 546 minut čistého času a vstřelil jednu branku, je dostatečně vidět hlavně v posledních týdnech a konečně začíná ukazovat, proč ho srbský fotbal považoval za jeden z největších příslibů do budoucna. "Dělá mi to velkou radost. Srdjan strávil dvě sezony v Crvene Zvezdě a byl nejlepším hráčem. Tam to není nikdy jednoduché, je složité se prosadit. Ale on byl nejlepší. Když přišel do Sparty, potřeboval se adaptovat. Přišel unavený, neměl dovolenou, protože byl na mistrovství Evropy jednadvacítek. Potřeboval čas, aby se rozkoukal. To už se stalo a začíná být tím Plavšičem, který může Spartě hodně pomoct," ozřejmil v interview pro Deník Sport Gluščevič.

Rozjezd pod Andreou Stramaccionim však měl dvaadvacetiletý mladík s minuostí v Crvene Zvezdě či Spartaku Subotica velmi pomalý. "Beru to tak, že si musel zvykat na nový klub. Měl zdravotní problémy, do toho únava, to se všechno projevilo. Sezona začínala brzo, navíc jsme řešili víza, pracovní povolení. Vzpomínám si, že se musel čtyřikrát vracet do Bělehradu. To je třeba dát do souvislostí. Až teď může ve Spartě ukázat, co opravdu dokáže. Fanouškům Sparty ještě udělá spoustu radosti, až předvede, co všechno umí. Sice je menší postavou, ale kvalita je obrovská. Do budoucna to může být opravdu zajímavý hráč," pokračoval na serveru isport.blesk.cz manažer borce, za něhož zaplatila nejslavnější tuzemská značka z Generali arény 26 milionů korun.

Čtyřiačtyřicetiletého Gluščeviče těší i jeho univerzálnost, jež by ho mohla časem vystřelit i do slavnějšího celku, než je Křetínského adresa. "Má obrovskou inteligenci. Je to hráč, který přemýšlí, navíc se může opřít o velkou technickou kvalitu. Je silný v soubojích jeden na jednoho, navíc je produktivní. Střílí góly, sbírá asistence. Jeho výhodou je i to, že dokáže pracovat na malém prostoru. Nepotřebuje ho moc, aby se prosadil. Je to hráč, který může nastoupit na pravém i levém křídle, odehraje post desítky. Klidně může plnit roli druhého útočníka. Je obrovsky využitelný. Ani na chvíli mě nenapadlo, že by se neprosadil. Už teď mám na stole nabídku za třikrát víc peněz, než za něj v létě zaplatila Sparta. Ale nechtěl bych o tom víc mluvit. Nemáme spěch, nic nás netlačí. Chceme počkat, až bude připravený udělat další krok. Nebudeme někde jezdit jako blázni pro peníze. Ty jsou a budou. Zajímá nás hlavně sportovní stránka," uzavřel v interview pro Sport hráčův agent, který se domnívá, že by mu mohla sedět italská nebo španělská liga.