Klokan Reiter už je žádaný i mimo Ďolíček: Proběhl už kontakt s jedním prvoligovým klubem a další si mě oťukával

Klokan Reiter už je žádaný i mimo Ďolíček: Proběhl už kontakt s jedním prvoligovým klubem a další si mě oťukával

Neúspěšný finalista letošní Tipsport ligy Rudolf Reiter právě teď zažívá nejvydařenější část své profesionální kariéry. V trikotu Bohemians 1905 v právě probíhající sezoně HET ligy, která je jeho první prvoligovou, zasáhl již do dvaadvaceti duelů a konta soupeřů zatížil třemi brankami.

Trenér Martin Hašek mu věří a byl to ostatně on, kdo si ho přivedl jakožto nejlepšího nahrávce Fotbalové národní ligy do Vršovic. "Nejlepší na tom je, že já se s Martinem Haškem znám už pět let a ani jednou jsem pod ním neběhal bez balonu. Všichni si myslí, že my běháme často po lesích maratony. Kdepak, všechno je s míčem, v maximální intenzitě. Kromě toho všechno probíhá zábavnou formu, takže nás tréninky hodně baví," vyprávěl na stránkách Deníku Sport třiadvacetiletý záložník, který zažil ve Viktorii Žižkov Jindřicha Trpišovského a ve Vlašimi zase Vlastimila Petrželu.

V kádru Klokanů je ovšem rychlonohý křídelník pouze na hostování ze Sparty, kde má kontrakt až do roku 2020. V posledních měsících se mu ovšem z Letné nikdo neozval a nezdá se, že by se s ním v Generali aréně počítalo. "Za tu dobu, co chodím po hostováních, mi jen jednou v zimě do Vlašimi volal Radek Kováč, ale to bylo všechno. Ostatně, když jsem ve Vlašimi končil, měla mi za půl roku vypršet smlouva ve Spartě a když jsem odjížděl na dovolenou, počítal jsem s tím, že přestoupím do Bohemky. Byli jsme spolu tehdy domluvení i na podmínkách smlouvy. Jenže pak mi z ničeho nic volal na dovolenou agent s tím, že to padlo a prodlužuji smlouvu o tři roky na Spartě a jdu na dvouleté hostování do Ďolíčku. Do té doby se mi ozývala jen Bohemka. Mluvil jsem se sportovním ředitelem Držmíškem a samozřejmě s Martinem Haškem, který mě kontaktoval hned potom, co tým přebral. Spartě to nemám za zlé. Věřím, že mě určitě sledují. Nejvíc mě paradoxně štve, že proti Spartě nemůžu nastoupit. Rád bych se proti nim předvedl a ukázal jim, co umím. Na tribuně to jsou muka. Teď máme Spartu doma, navíc v posledním kole. Fanoušci se budou chtít loučit s povedenou sezonou a já u toho nebudu moci být v dresu na hřišti," posteskl si na serveru isport.blesk.cz kolega Mška, Švece, Fryštáka, Tetteha a spol.

A kdo ví, ani zelenobílý a v roce 1905 založený celek by pro něj nemusel být konečnou. Reiter už totiž zaujal i na jiných adresách. "Proběhl už kontakt s jedním prvoligovým klubem a další si mě oťukával. Paradoxně se mám teď v týdnu sejít v agentem, kde se toho asi dozvím víc. Nejdřív bych rád dokázal něco v lize. Ideálně titul a až pak, pokud na to budu mít, bych zkusil zahraničí. Na Premier League je už ale asi pozdě. Nedávám si nereálné cíle, ale třeba takové Německo by se mi líbilo, jenže nevím, jestli bych na to měl. Musím na sobě ještě hodně pracovat," uzavřel ve Sportu krajní hráč momentálně sedmého týmu tabulky, který má za sebou překvapivý skalp vedoucí Viktorie Plzeň.