Objev druholigové sezony září u řeky Litavky a bere si k srdci rady Csaplára, aby se nechoval jako dorostenec

Objev druholigové sezony září u řeky Litavky a bere si k srdci rady Csaplára, aby se nechoval jako dorostenec

Společně s nestorem Peterem Grajciarem je nejlepším střelcem soudobé Příbrami perspektivní záložník Jan Matoušek, který stejně jako bývalý hráč obou slavných "S" nastřílel k tomuto datu sedm branek.

Ve Fotbalové národní lize patří devatenáctiletý svěřenec trenéra Josefa Csaplára k jasným objevům sezony a to v ní má odehráno jen a pouze šestnáct zápasů. "Jako podhrotový útočník se ode mě takové statistiky čekají. Mám vlastně volný pohyb po hřišti a lépe mohu využít svou rychlost," ozřejmil.

"Necítím, že by byl na mě kladen nějaký vyšší tlak. Ani se nepasuji mezi tahouny týmu. Jako tahouny beru Petera Grajciara, Rudolfa Skácela a Tomáše Zápotočného. Já se jen snažím hrát, co nejlépe umím a pomoci týmu," uvedl v interview pro web fkpribram.cz kolega Miroslava Slepičky, Antonína Fantiše, Karstena Ayonga a spol.

U řeky Litavky se potkaly dvě generace. Velezkušení veteráni radí mladým puškám. "Jako jedinou výhodu, že jsem mladý, beru, že jsem se rychleji dokázal zařadit do týmu. Dávají nám rady ohledně chování na hřišti, čemu se třeba vyhýbat a co naopak dělat, abychom využili naše přednosti," pokračoval příbramský talent, který se v nynějším ročníku naučil lépe vypořádávat s osobními souboji. "Jak říká trenér Csaplár, nechovat se jako dorostenec.

Co by pro něj znamenal postup do nejvyšší soutěže, který není vzhledem k současné druhé příčce vůbec nereálný? "To nikdo neví, co bude. Ani to nechci řešit. Hlavně se soustředím na nás. Aby jsme zvládli zápasy, které nás čekají," uzavřel hráč, jehož klub vyhrál sedmkrát v řadě a o osmý triumf se pokusí v sobotu 14. dubna na půdě Olympie Praha.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.