Salzburg po skvělém comebacku postupuje do semifinále, i Atletico a Arsenal jdou nakonec dál

Středou evropský týden nekončí. I méně populární Evropská liga hraná ve čtvrtek má své kouzlo a to se tento čtvrtek potvrdilo. Konečně známe všechny čtyři semifinalisty!

Salzburg po skvělém comebacku postupuje do semifinále, i Atletico a Arsenal jdou nakonec dál

Arsenal po domácí výhře 4:1 nad CSKA Moskva přijel do Ruska pouze hájit výsledek, Liga mistrů tento týden mu však dala jasný vzkaz, aby nic nepodcenil. Chvíli to ale vypadalo, že podcenil. Moskva vedla v 50. minutě 2:0, Arsenal se však včas vzpamatoval a žádný comeback pro soupeře nedovolil, naopak srovnal zápas a odváží si z ruské metropole remízu 2:2 a postup.

To stejné zažilo madridské Atletico. Po výhře doma nad Sportingem Lisabon 2:0 přijeli Atleti do Portugalska pouze "uhrát postup", jenže i oni prohráli. Přemožitel plzeňské Viktorie díky brance Montera zvítězil 1:0, do semifinále i přesto postupuje finalista Ligy mistrů z let 2014 a 2016.

Red Bull Lipsko po vítězství 1:0 nad Marseille minulý týden na svém vlastním stadionu přijelo na jih Francie s náročnějším úkolem než Arsenal či Atletico a německému vicemistrovi se hubený náskok uhájit nepodařilo. Marseille se nenechalo zastrašit rychlým gólem a hned na něj dvakrát odpovědělo, konečné skóre činí 5:2, což posouvá mezi nejlepší čtveřici tým z Marseille.

Red Bull má však vícero klubů a zrovna náhodou i jiný tým této značky se představil v Evropské lize. A tomu se dařilo podstatně lépe, přímo senzačně! Lazio Řím doma porazilo Red Bull Salzburg 4:2, římský bůh Jupiter však tento týden přál pouze konkurenčnímu AS Řím, jenž v Lize mistrů po comebacku vyřadil Barcelonu. Lazio vedení ztratilo a v Salzburgu podlehlo domácím 1:4 i přesto, že v 55. minutě šlo do vedení.

Do semifinále druhé nejprestižnější evropské soutěže tak postupuje Arsenal, Atletico Madrid, Olympique Marseille a Red Bull Salzburg. Los proběhne v pátek okolo poledne.

CSKA Moskva - Arsenal 2:2 (1:0)
Branky: 39. Chalov, 50. Nababkin - 75. Welbeck, 90+2. Ramsey
Arsenal v dvojzápase vítězí 6:3.

Sporting Lisabon - Atletico Madrid 1:0 (1:0)
Branka: 28. Montero
Atletico Madrid v dvojzápase vítězí 2:1.

Olympique Marseille - Red Bull Lipsko 5:2 (3:1)
Branky: 6. Ilsanker vl., 9. Sarr, 38. Thauvin, 60. Payet, 90+4. Sakai - 2. Bruma, 55. Augustin
Olympique Marseille v dvojzápase vítězí 5:3.

Red Bull Salzburg - Lazio Řím 4:1 (0:0)
Branky: 56. Dabbur, 72. Haidara, 74. Hwang, 76. Lainer - 55. Immobile
Red Bull Salzburg v dvojzápase vítězí 6:5.