Klobása o záchraně nepochybuje a velebí Frťalu: Snad nám ho ještě někdo z ligy nevyfoukne

Klobása o  záchraně nepochybuje a velebí Frťalu: Snad nám ho ještě někdo z ligy nevyfoukne

Sezona čtyřiadvacetiletého útočníka Stanislava Klobásy je poněkud rozlítaná. Poté boleslavském konci v EL si zahrál ve městě automobilů dva ligové zápasy. Následně byl však poslán do druholigového Varnsdorfu a i když se v zimě vrátil na přípravu opět do Boleslavi, kvůli zranění nakonec neodcestoval na soustředění a opět skončil v kádru Zdeňka Frťaly.

"Jediný opravdový byl z Varnsdorfu, a tak jsem neváhal. Chtěl jsem začít hrát a slyšel jsem, že pan Frťala je výborný trenér a člověk. Já někoho takového potřeboval a on to nakonec i potvrdil. Pro mě je to jeden z nejlepších trenérů, pod kterými jsem kdy hrál. Jen doufám, že nám ho ještě někdo z ligy nevyfoukne," uvedl v rozhovoru pro fnliga.cz vítěz Tipsport ligy za rok 2017.

Ač vstřelil během svých dvanácti druholigových vystoupení pět gólů, tým se pořád pohybuje blízko sestupovému pásmu. I přesto, že mají odehráno nejméně zápasů (19), nejsou z toho na severu Čech lehce nervózní? "Blízko sice jsme, ale nervózní opravdu nejsme. Věřím v nás. My opravdu táhneme za jeden provaz, takže to určitě zvládneme a zachráníme se," pokračoval hráč třináctého celku FNL, jehož tým má negativní skóre 26:29.

V pátek se Varnsdorf představí v domácí tvrzi Votroků, které zdobí v odvetné části dobrá forma. "V Hradci to bude moc těžké, to víme, protože se chtějí ještě porvat o postup. Jedeme však překvapit a já pevně doufám, že se nám to povede. Určitě si k nim ještě něco řekneme, ale všechny týmy se tu dobře znají, takže to bude spíše o tom, co se odehraje na hřišti. Snad budeme po zápase spokojení," doplnil Klobása, jenž v současné chvíli nemá představu, co bude po konci aktuálního ročníku. "To zatím vůbec nevím. Asi pojedu s rodinou na dovolenou, ale co se týče fotbalu, tak nemám zdání," uzavřel rodák z Brandýna nad Labem, který nasbíral k tomuto datu v nejvyšší soutěži pětadvacet startů.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.