Jiráček je rád za návrat Ekpaie s Matejovem a odmítá paniku: Pod námi jsou mančafty, které jsou na tom hůře

Jiráček je rád za návrat Ekpaie s Matejovem a odmítá paniku: Pod námi jsou mančafty, které jsou na tom hůře

Petr Jiráček si zatím vážnost boje o záchranu nepřipouští. Pár klubů je na tom podle jeho názoru hůř. Explzeňský středopolař s bundesligovou minulostí si však možná neuvědomuje, že se měli notně posílení Ševci pohybovat v prvoligové tabulce na úplně jiných příčkách.

V páteční předehráce narazí soubor Vlastimila Petržely na Jihlavu. "Pokud bychom vyhráli, tak už jsme v klidu. Komplikace je to jako pro všechny, co jsou dole," uvedl záložník jedenáctého Zlína, který má na předposlední Zbrojovku náskok čtyř bodů.

Spoluhráč Vukadinoviče, Holzera, Vyhnala a spol. nerad slyší o panice. "Samozřejmě jsme si vědomi naší situace, která není moc dobrá, ale je ještě plno zápasů. Pod námi jsou mančafty, které jsou na tom hůře," pokračoval bývalý český reprezentant, jehož tým čeká po výjezdu na Vysočinu venkovní duel v Mladé Bolelavi.

Zatímco proti Baníku nemohli hrát kvůli karetnímu trestu obránce Matejov ani středoplař Ekpai, na Vysočině už by opět měli být v sestavě. "Oba jsou nadstandardní hráči, Matejov hraje ve skvělé formě, zrovna tak Ekpai," zakončil Jiráček.

Na návrat známých firem se spoléhá také trenér Vlastimil Petržela. "Uspět můžeme v případě, že navážeme na náš výkon proti Slavii a první poločas s Baníkem, kdy jsme také hráli dobře. Zápas s Ostravou mi ukázal, že jakmile do mužstva sáhnu, náhrada není adekvátní," posteskl si někdejší stratég Zenitu Petrohrad.