Díky Bohu za Řím, raduje se trenér Liverpoolu po losu Ligy mistrů

Díky Bohu za Řím, raduje se trenér Liverpoolu po losu Ligy mistrů

Zatímco jeden semifinálový duel nabídne střetnutí Realu Madrid a Bayernu Mnichov, tedy dvou pravidelných účastníků, v tom druhém na sebe narazí celky, od nichž by mnozí z nás takový progres ani nečekali. Liverpool vyzve AS Řím a trenérovi anglického týmu pochopitelně spadl kámen ze srdce.

„Jsme tým a jako tým se snažíme i vyvíjet. Samozřejmě ještě nejsme ve fázi, kdy bychom se mohli srovnávat s Barcelonou, Bayernem nebo Realem Madrid, ale zároveň nemůžeme mít žádných pochyb o tom, že jsme se do semifinále Ligy mistrů nedostali zaslouženě,“ uvedl Jürgen Klopp.

Liverpool se může těšit ze služeb Mohameda Salaha, tedy nejlepšího střelce napříč všemi velkými evropskými soutěžemi, s nímž vyrukuje proti jeho bývalého klubu.

„Rozhodně bych nechtěl vyznít ve stylu ‚jupí, Řím‘, už jen kvůli tomu, co dokázal. Původně jsem si však myslel, že se jedná o vtip, když jsem slyšel zprávy o vyřazení Barcelony. Loni v létě AS přišlo o nejlepšího hráče a nyní je v semifinále, to je neuvěřitelná věc,“ vysvětloval padesátiletý trenér.

Přesto sám Klopp doufá v navázání týmové práce na další cíl, jež si společně se svými svěřenci stanovili. Reds by rádi prošli až do finále nejlepší evropské soutěže a přes Řím vede dobrá příležitost.

„Doposud jsme bojovali v každém zápase o to, abychom se dostali až sem. Před námi stojí další soupeř a je v podstatě jedno, kdo to bude. Je to zápas jako každý jiný. Už teď se na něj těšíme a zajisté chceme postoupit,“ dodal.