Cítím z nich nervozitu, říká o Plzni před šlágrem Hapal

Cítím z nich nervozitu, říká o Plzni před šlágrem Hapal
OBSAHUJE OHLASY

V neděli se odehraje očekávané utkání mezi Plzní a Spartou a trenér hostů Pavel Hapal věří, že jeho svěřenci využijí kolísavé formy plzeňských a vyhrají. Nepanuje tam dobrá nálada a z klubu je cítit nervozita, vyjádřil se na předzápasové tiskové konferenci. S jakými plány jde do utkání?

Až na Lukáše Váchu a Costu (který by se ale mohl stihnout uzdravit) je Sparta v plné síle. A doufá, že naváže na Bohemians, kteří Plzeň v minulém kole rozdrtili. Prohra na Bohemians nebyla první výstraha. Zřejmě si představovali vstup do jarní části lepší. Hlavně výsledkově. Zápas bude ale specifický tím, že je čeká Sparta. Věřím, že budeme v dobrém rozpoložení a dobře připraveni, říká Hapal a pokračuje: Pořád však mají boj o titul ve vlastních rukou. Je však možné, že budou chtít brát tento zápas jako odrazový můstek za tím, aby se jim opět dařilo. To, jak na tom Plzeň teď je, nás vlastně ani nezajímá. Důležitý je náš výkon a nasazení v utkání.

Právě zmiňovaní Klokani jsou pro letenský klub vzorem. Čím se Hapal nechá inspirovat? Tím, co dělá problémy všem týmům. Neskutečný pohyb, bojovnost, vstřelili skoro z každé akce gól. Měli obrovské nasazení. To je podle mého názoru základ pro všechna mužstva.

Trenér Sparty doufá, že v dobrých výkonech bude pokračovat Srdjan Plavšič, který pod jeho vedením prošel výrazným progresem. Znám ho už dlouho, hrál proti mně například za reprezentaci do 21 let a viděl jsem v něm velkou budoucnost pro tento klub, bohužel ale nedostal příležitost. Co si vzpomínám, tak odehrál například dobrý zápas proti Boleslavi. Má velký potenciál. Svým pohybem, dynamikou a takovou vrtkavostí je pro soupeře nepříjemný. Momentálně patří k našim nejlepším hráčům, popisuje Hapal.

Sparta chce navázat na výhru nad Duklou a zapojit se do bojů o evropské ligy. I proto Pavel Hapal tvrdí, že musí zvládnout všechna utkání, nejen to s lídrem ligy. Po Plzni nás čeká dalších šest těžkých zápasů, které musíme zvládnout. Pokud chceme uspět, tak musíme přemýšlet tak, že chceme vyhrát všechny. Plzeň je lídr tabulky a hraje o titul, proto si myslím, že bude favorit, ale na druhou stranu její poslední výsledky ukázaly, že dokáže prohrát s Jihlavou, Boleslaví či na Bohemce, ukončil tiskovou konferenci nový šéf Sparty.