Fanoušci rozhodli! Na jakém stadionu v Premier League panuje nejlepší atmosféra?

Fanoušci rozhodli! Na jakém stadionu v Premier League panuje nejlepší atmosféra?

Anglie je kolébkou fotbalu a jako taková má i jedny z nejlepších fanoušků na světě. Tisíce z nich měli možnost zúčastnit se veřejného průzkumu ohledně toho, na jakém stadionu panuje ta nejbouřlivější atmosféra. Jejich výpovědi vás určitě překvapí.

Anketa, kterou pořádal hlavní sponzor Premier League společně se společností YouGov, měla určit, jaký je názor fanoušků na dění v hledištích. Většina z nich se nebála sdělit své dojmy z účasti na stadionech některých svých konkurentů a další se naopak nebáli podělit ani tím, jací příznivci nejhlasitěji podporovali svůj tým ve venkovním utkání.

Naprostý vrchol všech žebříčků ovládli nadšenci Liverpoolu. Ať už se jedná o nejlepší atmosféru vytvořenou na domácím stadionu, nebo nejlepší zpěvní projev, Reds v žádném ohledu neměli konkurenci.

Nejhlasitější domácí fanoušci:
1. Liverpool
2. Newcastle
3. Crystal Palace
4. Manchester United
5. Stoke City

Pokud si tedy José Mourinho stěžoval na atmosféru na Old Trafford, zjevně kritizoval jen určité zápasy, nebo je názor většiny fanoušků zcela odlišný. O tom, jak jsou příznivci Rudí ďáblů aktivní, mluví i tabulka nejhlučnějších fanoušků působících na venkovních hřištích.

Nejhlasitější venkovní fanoušci:
1. Liverpool
2. Newcastle
3. Manchester United
4. West Ham
5. Crystal Palace

Výsledky všech anket, které nám zveřejnila stanice Sky Sports, nás odkazují i na další zajímavý údaj. V něm se jednalo o zpěv a i zde Reds se svou hymnou You Will Never Walk Alone uspěli na plné čáře.

Nejlepší fotbalové hymny (oceněné fanoušky ostatních klubů):
1. Liverpool (You Will Never Walk Alone)
2. West Ham (I'm Forever Blowing Bubbles)
3. Stoke City (Delilah)