Jsem si jistý, že svou kvalitou toho mám Německu ještě hodně co nabídnout, bije se do prsou Götze

Německá reprezentace se na světovém šampionátu v Rusku pokusí obhájit zlatý triumf z roku 2014, kde se Mario Götze stal ústřední postavou při finálové výhře 1:0 nad Argentinou. I když od nás tento moment dělí skoro celé čtyři roky, sám hráč stále pevně věří tomu, že by opět mohl být klíčovou postavou turnaje.

Jsem si jistý, že svou kvalitou toho mám Německu ještě hodně co nabídnout, bije se do prsou Götze

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník ve službách Borussie Dortmund letos za svůj tým nastoupil k osmadvaceti utkáním, v nichž zaznamenal 6 asistencí a pouhé 2 branky. Ačkoliv jeho gólový přínos v lize není takový, jak by on sám očekával, přesto překypuje motivací se na nadcházejícím šampionátu znovu naplno předvést.

„Jsem si jistý, že svou kvalitou toho mám Německu ještě hodně co nabídnout,“ sdělil Götze deníku Bild. „Trenér národního týmu (Joachim Löw) mě zná spoustu let a tedy ví, co mohu týmu přinést,“ vysvětloval.

Ze poslední čtyři roky od posledního MS se toho ovšem mnoho změnilo a ani Mario nedostával tolik herních příležitostí. Nejprve v Bayernu pod Pepem Guardiolou, poté zpátky v Dortmundu, kde jej trápila různá zranění. V aktuální sezoně chyběl v třinácti utkáních, v té minulé dokonce rovnou v sedmadvaceti.

„Za poslední roky jsem toho neodehrál nejvíc, ale i tak jsem za nabyté zkušenosti vděčný. Možná jsem ne zrovna vždy získával zkušenosti na hřišti, ale získával jsem je jako člověk,“ uvedl mladý záložník.

V samotném závěru však bude podstatné, jestli trenér Löw uvede jeho jméno do užší nominace. Rozhodnou jejich dobré vztahy, nebo hráčova forma, jež byla v posledních dnech značným předmětem kritiky?

„Vím, že se musím v závěru sezony ještě předvést. Člověk nic nedostává zadarmo, a to platí i v mém případě. Následující zápasy hodně napoví, jestli pojedu do Ruska, nebo ne,“ dodal.